REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Beton w przestrzeni komercyjnej? Czemu nie!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 lis 2016 15:00
Beton w przestrzeni komercyjnej? Czemu nie!
Beton w przestrzeni komercyjnej? Czemu nie!
Beton w przestrzeni komercyjnej? Czemu nie!

Centra handlowe, biura i hotele to rynek komercyjny, wobec którego ambitne plany mają nie tylko inwestorzy, ale również architekci i producenci budowlani. Do szukania zysków w komercji zachęcają m.in. trendy tworzenia zdrowego i przyjaznego miejsca pracy czy lepszy standard życia Polaków.

REKLAMA

Z badań CBOS wynika, że materialny wymiar życia Polaków poprawia się, a to wpływa na częstsze wyjazdy sezonowe, zakupy czy inwestycje. Efektem rozwijającej się gospodarki jest m.in. coraz większa liczba prowadzonych inwestycji – galerii handlowych, powierzchni biurowych oraz hoteli.

Obecnie na rynku komercyjnym dużą wagę przywiązuje się do architektury wnętrza. Aż 90% Polaków przyznaje, że aranżacja wnętrz ma zasadnicze znaczenie w codziennym funkcjonowaniu, a 13% decyzje podejmuje dzięki przedstawianym trendom lub inspiracjom. Powyższe kierunki zapewniają widoki na przyszłość przedsiębiorcom wielu branż. Inwestorzy dbają m.in. o nowoczesne warunki pracy, prowadząc na etapie koncepcji profesjonalne i wnikliwe analizy pod względem architektonicznym i funkcjonalnym. Jednym z chętnie wybieranych rozwiązań jest beton architektoniczny.

- Jest to materiał wyjątkowo plastyczny, który w procesie produkcji daje się dowolnie formować. Można mu też nadawać rozmaite kolory czy faktury. Materiał ten coraz częściej wykorzystywany jest na elewacjach budynków oraz w biurowych wnętrzach, tworząc tym samym efektowną architekturę - mówi Marek Myszkowski, Dyrektor Zarządzający firmą MysProjekt.

Rozwiązania w dziedzinie kształtowania i projektowania powierzchni ścian z wykorzystaniem płyt z betonu architektonicznego zapewnia m.in. firma Jadar Home, która wykorzystała go m.in. we wnętrzach własnej siedziby. Płyty z betonu architektonicznego, mające szerokie zastosowanie użytkowe i dekoracyjne zostały zastosowane w aranżacji podłóg i ścian wewnątrz lokalu. 

- Beton architektoniczny to nowy wymiar designu, dopasowany do potrzeb i oczekiwań klienta. Podstawą aranżacji biura jest stworzenie miejsca pracy, które pozwala tworzyć, działać, komunikować się – mówi Anna Malik-Jakubowska, Kierownik ds. Marketingu JADAR Sp.zo.o.

Z betonu wykonane mogą być też aranżacje patio i szereg rozwiązań małej architektury, takiej jak ławki, siedziska, leżaki, fotele czy elementy dekoracyjne – usytuowane pomiędzy budynkami biurowymi i stanowiące strefę „chill out” dla pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY