REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bezprzewodowe ładowarki oraz USB także w... toaletach publicznych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 lut 2017 12:00
Toaleta publiczna m.in. z USB fot. Budotechnika

W malowniczej gminie Stronie Śląskie od niedawna działa nietuzinkowa toaleta publiczna. Poza podstawową funkcją, można zarówno w środku, jak i na zewnątrz szaletu naładować swój telefon lub tablet.

REKLAMA

Specjalne indukcyjne porty do bezprzewodowego ładowania urządzeń mobilnych oraz tradycyjne wyjścia USB znajdują się na zewnętrznej ścianie elewacji nieopodal wejścia do szaletu miejskiego. Aby skorzystać z wyjść USB, należy podnieść specjalną klapkę oraz za pomocą odpowiedniego kabla (który musimy posiadać we własnym zakresie) podłączyć swoje urządzenie do ładowania. Telefonu jednak nie trzeba trzymać w dłoni. Można go swobodnie oprzeć w dedykowanym miejscu.

Bardziej komfortowo podładować swoje urządzenie można za pomocą umieszczanych wewnątrz toalety publicznej portów. Znajdują się one na ścianie w specjalnej efektownie podświetlonej wnęce. Dzięki tego typu rozwiązaniu, swobodnie położymy i podłączymy w niej telefon, tablet, a nawet mały laptop. Tutaj również znajdują się dwa porty USB oraz port bezprzewodowy.

Z pewnością tego typu innowacja ucieszy wszystkich użytkowników smartfonów.  - Tak jak staramy się zawsze proponować samorządom bardzo przydatne rodzicom z małymi dziećmi, szereg systemów bezpieczeństwa oraz ułatwienia dla niepełnosprawnych, tak i teraz mam nadzieję, że popularyzacja tego rozwiązania sprawi, że będzie ono dostępne w coraz to większej liczbie tego typu miejsc publicznych - mówi Marcin Włodarczyk z firmy Budotechnika z Pilchowic, która jest producentem szaletu miejskiego w Stroniu Śląskim.

Jak widać szalety miejskie to już nie tylko zwyczajne toalety, ale wielofunkcyjne miejsca publiczne. Zmienia się również ich wygląd, który tak jak w Stroniu Śląskim może zostać stylizowany np. na mur pruski. Są one również coraz bardziej nowoczesne, a co za tym idzie higieniczne oraz dostępne całą dobę, co jest bardzo ważne dla każdego odwiedzającego miejskie WC. Z pewnością toaleta publiczna w gminie Stronie Śląskie należy do grona najciekawszych tego typu obiektów w Polsce. Znajduje się ona nieopodal tamtejszego Urzędu Pocztowego przy ulicy Kościuszki. Za możliwość skorzystania z szaletu zapłacimy symboliczną złotówkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY