REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biblioteka w budce telefonicznej?

  • Autor: PAP
  • 25 mar 2016 10:05
Biblioteka w budce telefonicznej?
fot. Fotolia

W budce telefonicznej we włoskim mieście Massa w Toskanii otwarta została mini-biblioteka publiczna. Z inicjatywą tą wystąpiły lokalne władze inspirując się podobnymi pomysłami z Wielkiej Brytanii, Portugalii i USA.

REKLAMA

Kabina telefoniczna należała do włoskiego operatora i w ostatnich latach stała praktyczne nieużywana. Dlatego, tak jak w setkach miast i miasteczek w całych Włoszech, firma telefoniczna postanowiła ją zdemontować i wywieźć.

Jednak zainteresowanie nią wyraziło lokalne stowarzyszenie wolontariatu, które postanowiło zrobić z niej użytek i zapewnić temu miejscu drugie życie. Zawarto porozumienie, na mocy którego operator zabrał tylko aparat telefoniczny.

Ochotnicy organizacji wyremontowali zaś budkę, pomalowali na biało i niebiesko, zamontowali półki, a na nich ustawili dziesiątki książek. Każdy mieszkaniec Massy może przyjść i w dowolnej chwili pożyczyć z niej książkę. Wszystkich zachęca się również do tego, by uzupełniali zbiory miniaturowej biblioteki i przynosili tomy z domu, aż do wyczerpania miejsca na półkach.

Otwarcia "biblio-kabiny" dokonali przedstawiciele władz miejskich, a inicjatywie tej nadali znaczącą nazwę "Ostatnie słowo".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY