REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biuro na miarę XXI wieku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 lip 2016 12:57
Biuro na miarę XXI wieku
Realizacja MDD, fot. materiały MDD
Biuro na miarę XXI wieku
Biuro na miarę XXI wieku
Biuro na miarę XXI wieku
Biuro na miarę XXI wieku

Współczesne powierzchnie biurowe przechodzą ciągłe metamorfozy. Liczy się przede wszystkim estetyczna i przyjazna prostota oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii w połączeniu z myślą modernistyczną. Jedną z ostatnich realizacji firmy Fabryka Mebli Biurowych MDD jest biuro, które wyróżnia przede wszystkim ergonomia.

REKLAMA

W przypadku tego biura warto zwrócić uwagę na zastosowaną, spokojną, ale nie nudną i monotonną kolorystykę. W tym otoczeniu projektanci MDD zaproponowali ciekawy rozkład stanowisk pracy w open-space z jednoczesnym zadbaniem o poczucie większej prywatności i ustronności. Taki efekt osiągnięto dzięki wyposażeniu biurek w panele akustyczne, które jednocześnie dzieląc i organizując przestrzeń, dbają o lepsze samopoczucie pracownika. Tworzą strefę komfortu, niezbędną przy pracy wymagającej skupienia a przy tym, stanowią akcent dekoracyjny wnętrza.

Warto tutaj zwrócić uwagę również na zastosowanie biurek Drive, dzięki elektrycznej regulacji z łatwością można dostosować wysokość blatu do indywidualnych preferencji pracownika. Dodatkowo przesuwne blaty umożliwiają łatwy dostęp do pojemnych kanałów kablowych, w których można umieścić przyłącza zasilające czy sieciowe. Całość została dopełniona krzesłami Sava, w trosce o wygodę użytkownika i ergonomię podczas wykonywania obowiązków. Na optymalne i ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni biurowej pozwalają, znajdujące się obok szafki typu locker, które są przeznaczone do dyspozycji poszczególnych pracowników. Praktycznym rozwiązaniem jest tzw. wrzutka na papier, która umożliwia pozostawienie dokumentów bez konieczności otwierania szafki.

Na uwagę zasługują również wydzielone szklaną ścianą, profesjonalne sale konferencyjne, w których zadbano o estetyczny minimalizm, ale także funkcjonalność. Z każdego stanowiska użytkownik ma łatwy dostęp do okablowania i podłączeń do multimediów. Ponadto krzesła na kółkach z sytemu Gaya, dają pracownikom i zaproszonym gościom większe poczucie swobody i łatwe użytkowanie. Dodatkowym atutem jest mobilność układu. Stoły na kółkach ze składanym blatem, dają możliwość szybkiej zmiany układu zamianę sali konferencyjnej np. na salę wykładową. Z kolei, gdy zaistnieje potrzeba spotkania w niewielkim 2-3 osobowym gronie, sala konferencyjna może wydawać się zbyt duża. Na takie okazje zostały zaprojektowane przestrzenie, gdzie w fotelach z linii Lounge można na spokojnie porozmawiać i przedyskutować bieżące sprawy.

Całość zrealizowanego projektu przede wszystkim spełnia założone zadania – zachowuje spójność i harmonię, dając poczucie ładu oraz porządku. To przestrzeń, w której zaproszeni goście, ale przede wszystkim pracownicy, czują się dobrze i mają doskonałe warunki do wykonywania swoich obowiązków. W nowoczesnych, komfortowych warunkach, które można modyfikować zależnie od indywidualnych potrzeb.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY