Biuro przyjazne naturze i człowiekowi według pracowni 3XAPropertyDesign.pl - 11-09-2019 11:49


Nowa siedziba firmy Bialmed stanęła na progu Krainy Tysiąca Jezior, wtapiając się w zielony krajobraz. Nowoczesne hale magazynowe, biura oraz zaplecze socjalne dla pracowników i gości zostały tak zaprojektowane przez pracownię 3XA, aby w jak największym stopniu bazować na własnych źródłach energii i wody oraz zapewnić komfortowe warunki pracy dzięki wyciszonym wnętrzom.

Bialmed jest polską firmą z blisko 30-letnią tradycją w zaopatrywaniu służby zdrowia w sprzęt, materiały medyczne oraz produkty lecznicze. Nowa siedziba firmy w Piszu mieści się w nowoczesnym, eleganckim budynku zaprojektowanym przez architektów z pracowni 3XA z poszanowaniem otaczającego krajobrazu Mazur. Część biurowa składa się z holu głównego, strefy open-space, bloku pomieszczeń technicznych usytuowanych w centrum budynku, doskonale doświetlonych pokoi biurowych zlokalizowanych wzdłuż oszklonej elewacji zewnętrznej, sal konferencyjnych na parterze i piętrze oraz strefy foyer. 

„Nasza nowa siedziba to biuro XXI wieku, wybudowane w krainie lasów i jezior z wykorzystaniem najnowszych technologii i trendów. Jest przyjazna naturze i człowiekowi, a klimat mazurskiej przyrody i tutejszej ciszy był najważniejszym motywem przewodnim dla architektów. Zależało nam, aby w części biurowej panował zdrowy klimat i sprzyjająca pracy umysłowej akustyka. Z drugiej strony ważny był również efekt wizualny. Zaproponowany przez pracownię3XA elegancki, monolityczny sufit świetnie współgra z elementami zieleni i drewna, które razem tworzą bliski naturze design naszego biura” – powiedział Andrzej Rogiński, członek zarządu firmy Bialmed.

- Pomieszczenia znajdujące się na parterze biurowca firmy Bialmed mają prawie 4,5 metra wysokości. To bardzo dużo, stąd zapewnienie odpowiednich parametrów akustycznych było trudniejsze niż w standardowych biurach. Udało nam się je osiągnąć wykorzystując system Rockfon Mono Acoustic. Poza tym jego gładka, jednolita powierzchnia i ładne wykończenie krawędzi oraz łączeń, po prostu świetnie wyglądają w tej eleganckiej przestrzeni – powiedział Łukasz Reszka z 3XA.