REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biuro przyszłości - mobilne będą tu nie tylko technologie, ale i ludzie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 sie 2017 14:43
Biuro przyszłości - mobilne będą tu nie tylko technologie, ale i ludzie
fot. shutterstock

Aktywny styl życia stał się inspiracją do tworzenia nowoczesnych przestrzeni biurowych, które w niczym nie przypominają standardowych miejsc pracy „białych kołnierzyków” i modnych jeszcze kilka lat temu open space’ów. Temat od lat znajduje się w centrum zainteresowania projektantów z Europy Zachodniej czy Stanów Zjednoczonych. Do Polski trend nadciąga powoli, ale widać już ciekawe realizacje. Intrygująco zapowiada się nowy projekt startujący na terenie OFF Piotrkowska Center w Łodzi – jednego z najważniejszych zagłębi przemysłów kreatywnych w Polsce.

REKLAMA

– Co-walk HUB to nowoczesna przestrzeń dla start-upów i firm z sektora Tech/IT. Obok TEAL OFFICE i SEPIA OFFICE będzie to kolejne już miejsce na popularnym OFFie, które dedykujemy pasjonatom z branży technologicznej. Nie zobaczymy tu jednak rzędu biurek czy korporacyjnego sznytu rodem z dużego biznes parku. Towarzyszące projektowi hasło „let’s (co)walk” oznacza, że mobilne będą tu nie tylko technologie, ale i ludzie – wyjaśnia Michał Styś, szef OPG Property Professionals i pomysłodawca projektu. 

Projekty tego typu udowadniają, że twórczemu myśleniu sprzyja inspirujące i funkcjonale otoczenie. Młode pokolenie obecne na rynku pracy jest aktywne, korzysta z mobilnych urządzeń i chce, aby miejsce pracy dostosowało się do ich stylu życia i działania. – Taki właśnie będzie Co-walk HUB – podkreśla Michał Styś. – Tym razem nowe życie otrzyma pierwsze piętro dawnej fabryki Franciszka Ramischa. Niegdyś mieściły się w niej warsztaty i przędzalnie. Dziś jest to jeden z najmodniejszych adresów w mieście, miejsce do którego łodzianie lubią wracać. Na jednej przestrzeni co-workingowej spotkają się freelancerzy, początkujący przedsiębiorcy, start-upy i scale-upy, a także osoby pracujące na etacie, które są przekonane, że zmiana miejsca pracy da im nową motywację do działania – dodaje. 

Realizacja założeń przestrzeni nie byłaby możliwa, gdyby nie odpowiednio zaprojektowane elementy wyposażenia. – Współpracując z Mikomax Smart Office, postanowiliśmy wykorzystać meble dedykowane biurom, lecz jednocześnie wspierające w byciu aktywnym fizycznie – nawet w czasie pracy, przy komputerze. W Co-walk HUB znajdziemy więc biurka do pracy na stojąco oraz innowacyjne rozwiązania pozwalające wykorzystać możliwości współpracy i budowania relacji, tak charakterystyczne dla tego typu przestrzeni wspólnych – dodaje Michał Styś.

Design nowej łódzkiej przestrzeni co-workingowej, która jest dedykowana młodym przedsiębiorcom i start-upom, będzie odzwierciedlał ich kreatywnego ducha. 

– Projektowi towarzyszy hasło „Let’s (co)walk”, nawiązujące do aktualnego trendu projektowania przestrzeni biurowej, który zakłada więcej ruchu w biurze i umożliwia łączenie sportu z wykonywaniem codziennych obowiązków. Uwzględnia także charakter i przeznaczenie aranżowanego miejsca, które powinno być „elastyczne”, czyli dopasowywać się do aktualnych potrzeb osób w nim pracujących. Taka przestrzeń powstaje dzięki odpowiednim elementom wyposażenia, które spełniają wiele funkcji jednocześnie, opowiadając różnym stylom pracy. Dlatego w Co-walk HUB, oprócz biurka Stand Up R do pracy stojąco-siedzącej, znajdą się także kanapy z systemu Chillout, sprzyjające bardziej kameralnym rozmowom oraz izolowane akustycznie budki #Hush Phone, w których zaciszu można komfortowo wykonać ważny telefon lub przeprowadzić rozmowę wideo – zaznacza Zuzanna Mikołajczyk z Mikomax Smart Office, oficjalnego partnera i dostawcy mebli dla Co-walk HUB.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY