REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biuro z pazurem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 maj 2017 09:44
Biuro z pazurem
fot. mat. prasowe

Geometria dynamizująca wnętrza, ostre kąty podświetlanych tafli sufitowych, nietypowe łamanie przestrzeni - prezentujemy ewolucję koncepcji, która zwyciężyła w konkursie dla młodych architektów na nowe biuro Tétris w budynku Warsaw Spire.

REKLAMA

Przypomnijmy, że konkurs pod koniec zeszłego roku wygrała pracownia Noname Architects -– niewielka, ale prężna firma, która stawia pierwsze kroki w środowisku projektowym - To pełni pasji młodzi ludzie, którzy do pracy podchodzą nie tylko z wyobraźnią, ale i solidnym warsztatem – mówi Paweł Brodzik, dyrektor zarządzający Tétris. - Dlatego zaproponowaliśmy współprojektowanie naszego biura 3-osobowemu zespołowi pracowni Noname.

Nieprzypadkowo design nowego biura przynosi skojarzenia z geometrią wykreślną. - Szukaliśmy formy, która podkreśli naszą tożsamość. Jesteśmy budowniczymi, architektami i doradcami. W równej mierze interesują nas niuanse budowlane, jak i wizerunek, który dzięki naszym projektom oferujemy klientom – mówi Danuta Barańska, dyrektor kreatywna Tétris.

Elementem centralnym nowego biura będą recepcja i townhall. Przywita nas tu elegancka surowość, ostre kąty i lekka konstrukcja. Townhall, czyli otwarte miejsce do spotkań, zbudowany będzie na podeście. Przestrzeń tę ociepli zastosowanie drewna – w ażurowym parawanie oraz w obiciu słupów i ścian. Całość uzupełnią przytulne fotele i stoliki, stojące na lekkich, metalowych stelażach.

Najbardziej oryginalnym elementem tego wnętrza będzie autorski, dynamiczny sufit. Zbudowany będzie z płaszczyzn o zmiennej geometrii, które zaakcentują swoją lekkość podświetleniem.

- Relacje z Tétris układają się świetnie. My dostarczamy design i projekt wykonawczy, a Tétris występuje w roli „wielkiego brata”, który weryfikuje i koryguje założenia oraz przekłada wszystko na język budowlany - mówi Grzegorz Zając, architekt i team leader Noname Architects. Prace prowadzone są w modelu Deisgn & Build, dzięki czemu ustalenia z architektami są na bieżąco konfrontowane z wycenami materiałów i ekspertyzami wykonawczymi.

- Współpraca od samego początku z firmą budowlaną daje duży komfort. Mamy kompletne informacje, nie ma projektowania w ciemno, wszystko jest na miejscu weryfikowane i liczone. Nie ma stresu. Liczą się też personalne relacje i dobra komunikacja, która przyspiesza realizację całego projektu - uzupełnia Grzegorz Zając.

Nowe biuro Tétris zajmie 550 mkw powierzchni na 25. piętrze budynku Warsaw Spire. Premiera tej przestrzeni planowana jest na jesień.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY