REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Biurowce gotowe na rynek pracownika

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 gru 2017 12:25
Biurowce gotowe na rynek pracownika
fot. mat. prasowe Trilux
Biurowce gotowe na rynek pracownika
Biurowce gotowe na rynek pracownika
Biurowce gotowe na rynek pracownika

Luka kadrowa w branży IT jest duża i stale rośnie. Pracodawcy w branży prześcigają się w sposobach przyciągania informatyków. Obok atrakcyjnej płacy i benefitów, systemów poleceń oraz oryginalnych akcji rekrutacyjnych, zapewniają także optymalne warunki w miejscu pracy.

REKLAMA

Uważa się, że w skali całego świata luka kadrowa IT wynosi dwa miliony wakatów. W Polsce nieobsadzonych jest 30-50 tys. etatów w tej branży. W kontekście danych GUS, według których w 2017 roku na rynek pracy weszło około 13 tys. absolwentów kierunków informatycznych, na jej zapełnienie w najbliższym czasie nie ma szans. Dlatego też zaostrza się pomiędzy firmami informatycznymi konkurencja o pracowników. Sprzyja to rozwojowi kompetencji z obszaru employer brandingu i kreatywnej rekrutacji. Standardem stają się meetupy, czyli nieformalne spotkania branży. Pracodawcy umieszczają swoje reklamy w grach komputerowych, organizują konkursy, a w zamian za CV rozdają kandydatom wyrafinowane gadżety. Za skuteczne polecenie informatyka płacą nawet kilkanaście tysięcy złotych. Rynek pracownika przekłada się również na kwestie wyposażenia biur, w których mają oni pracować – zarówno na świecie, jak i w naszym kraju.

Datev IT Campus w Norymberdze

W budynku DATEV IT Campus 1 800 pracowników tworzy rozwiązania informatyczne dla doradców podatkowych, audytorów i prawników. To jedna z największych firm programistycznych w Niemczech. Najnowszy budynek w norymberskim kompleksie należącym do przedsiębiorstwa zaprojektowano i wyposażono pod kątem wydajności i wspierania kreatywności pracowników. Uwzględniając wyniki klasycznych badań, zgodnie z którymi produktywność rośnie wraz dostępem do światła dziennego, orientację budynku zoptymalizowano pod tym kątem. – Naturalne światło dociera do wnętrz biurowca w dużych ilościach dzięki obszernym przeszkleniom fasady oraz specyficznemu projektowi dachu. By jednak zapewnić odpowiednie natężenia światła na stanowiskach roboczych niezależnie od godziny, pogody oraz pory roku, zastosowano także inteligentny system zarządzania pracą opraw, gwarantujący komfort wizualny oraz wysoką wydajność energetyczną instalacji – mówi Maciej Gronert, projektant oświetlenia Trilux Polska. – By zapewnić idealne warunki na komputerowych stanowiskach roboczych, wykorzystano wolnostojące oprawy oświetleniowe, które dzięki połączeniu pośredniego i bezpośredniego rozsyłu światła redukują efekt olśnienia i idealnie nadają się do pracy przy ekranie monitora – opowiada Gronert. Dodatkowym atutem obiektu jest dostępność czterech dziedzińców wypełnionych zielenią i infrastrukturą rekreacyjną. Na terenie znajduje się pole do gry w bule, stoliki szachowe oraz 125-metrowa ławka.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY