Brainly to start-up, który podbił Polskę. A my zaglądamy do nowego biura!PropertyDesign.pl - 11-02-2019 09:00


Brainly to krakowski start-up, który podbił Polskę. Edukacyjny serwis społecznościowy typu Q&A służy do wzajemnej pomocy uczniowskiej. Brainly postawił na nowe biuro. Za projekt odpowiada Colliers Workplace Innovation. A my zaglądamy do wnętrza!

Inwestor w udany sposób zaadoptował najnowsze trendy biurowe na swoje potrzeby. - Wizualnie uwagę przyciąga industrialny styl wnętrz z odsłoniętymi technicznymi sufitami oraz branding sal, który umiejętnie odsłania charakter firmy. Central Park sąsiaduje z Plantami, możemy natknąć się m.in. na Marię Skłodowską-Curie, Karola Darwina, Nikola Teslę czy uznaną za pierwszą programistkę na świecie Adę Lovelace. W ten sposób firma komunikuje globalny zasięg swojego działania, mocne przywiązanie do miasta, w którym powstała i w którym pracują jej kluczowi pracownicy oraz swoją misję, jaką jest dzielenie się wiedzą - zauważa Krzysztof Głut, menadżer Nowy Styl Group prowadzący projekt Brainly.

- Brainly jest globalną społecznością, a nasi użytkownicy pochodzą z ponad 35 krajów. Z tego powodu konieczna jest współpraca z ludźmi i partnerami z całego świata, pracującymi w różnych strefach czasowych. Pomocne w tym są zróżnicowane przestrzenie do spotkań, zarówno tych na żywo, jak i zdalnych. Jednym z ważniejszych wydarzeń w każdym tygodniu jest spotkanie What’s up, do którego dołączają wszyscy członkowie zespołu z całego świata. Największa grupa jest w Krakowie i dlatego właśnie tutaj potrzebowaliśmy specjalnej przestrzeni do prowadzenia tych wydarzeń. Poza spotkaniami, miejsce to może świetnie służyć jako przestrzeń do kreatywnej pracy bądź wypoczynku - mówi Arden Schneider, Chief People Officer w Brainly.