REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Centrum Nauki i Techniki EC1 coraz bliżej. Czym nas zaskoczy?

  • Autor: UM Łódź
  • 22 lut 2017 09:01
fot. shutterstock

Trwa przygotowywanie wystawy edukacyjnej w powstającym Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, którego głównym celem jest nauka poprzez eksperyment i zabawę.

REKLAMA

W ramach wystawy stałej zaprojektowano trzy ścieżki: „Przetwarzanie energii", „Rozwój wiedzy i cywilizacji" oraz „Mikroświat - Makroświat". Pierwsza - „Przetwarzanie energii" jest już gotowa.

„Przetwarzanie energii" to ścieżka poświęcona procesowi produkcji energii. Szczególną atrakcją w ramach tej ekspozycji będzie możliwość obejrzenia mappingu na historycznym turbozespole Brown Boveri. Wśród stanowisk wystawy pojawią się także m.in. kiosk multimedialny, makieta elektrowni szczytowo-pompowej, czy stanowisko między kotłami, imitujące rzeczywiste warunki panujące przy kotłach w elektrociepłowni. „Rozwój wiedzy i cywilizacji" to ścieżka nawiązująca bezpośrednio do rzeczywistości i naukowego poznania świata, oferująca m.in. stanowisko dotyczące odnawialnych źródeł energii. Scenariusz ścieżki „Mikroświat - Makroświat" zakłada przybliżenie zwiedzającym obiektów i zjawisk niezauważalnych gołym okiem i przekraczających granicę intuicyjnego poznania.

Zwiedzający będą mogli zobaczyć unikatowe połączenie nowych technologii z historycznymi wnętrzami, które staną się częścią ekspozycji. Zaprojektowane stanowiska będą umożliwiały odwiedzającym interakcję oraz prowadzenie eksperymentów i stawianie własnych hipotez. Centrum Nauki i Techniki EC1 oprócz wystaw oferować będzie także zajęcia popularyzatorskie i edukacyjne.

Aranżacja, wykonanie ekspozycji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki w Łodzi kosztować będzie ponad 45 mln zł i obejmie ok. 18 tys m kw. powierzchni wystawienniczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY