REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

DecoDialogue - nowe miejsce z designem w duchu storytellingu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 sty 2018 13:56
 DecoDialogue - nowe miejsce z designem w duchu storytellingu
DecoDialogue fot. Kasia Ładczuk
 DecoDialogue - nowe miejsce z designem w duchu storytellingu
 DecoDialogue - nowe miejsce z designem w duchu storytellingu
 DecoDialogue - nowe miejsce z designem w duchu storytellingu

DecoDialogue w Warszawie to nowy, wnętrzarski concept store z autorską kolekcją starannie wyselekcjonowanych przedmiotów: mebli, tekstyliów, oświetlenia, szkła i ceramiki, sygnowanych zarówno przez duże manufaktury, jak i niezależne, europejskie studia projektowe.

REKLAMA

DecoDialogue to projekt dwóch przyjaciółek, Katarzyny i Małgosi, które poszukiwały mebli i przedmiotów codziennego użytku, które budzą emocje, mają swoją historię, i powstają w poszanowaniu tradycyjnych metod wytwarzania . – Wierzymy, że piękno materiału z którego wykonano przedmiot, jego autentyczność i jakość, są ponadczasowe. Piękne przedmioty wykonane z naturalnych materiałów dają poczucie bezpieczeństwa, luksusu i ciągłości oraz tworzą inspirującą atmosferę do życia. Tworzymy miejsce dialogu pomiędzy designem, a wielbicielami eklektycznego, ponadczasowego stylu w projektowaniu wnętrz; pomiędzy klasyką i nowoczesnością. Przełamujemy też stereotypy na temat skandynawskiego wzornictwa, które jest nam obu bardzo bliskie. Skandynawowie w genialny sposób łączą nowoczesne wzornictwo z klasyką, znajdują nowe zastosowanie dla starych rzeczy i odważnie wykorzystują wzorzyste, kolorowe tkaniny. To co określa się mianem hygge nie jest monochromatyczne - mówią właścicielki.

DecoDialogue to również miejsce do wymiany opinii. Co miesiąc odbywają się tu spotkania autorskie z projektantami, niezależnymi markami oraz autorskie warsztaty z zakresu designu czy rękodzieła. Właścicielki planują także spotkania dla architektów i dekoratorów wnętrz. – Chcemy stworzyć miejsce, w którym ludzie dzielą się doświadczeniem i wiedzą. Sprzedajemy produkty, które mają swoją historię, o których lubimy i chcemy opowiadać, stąd pomysł na stworzenie miejsca w duchu „storytellingu”. Uważamy, że warto zwiększać świadomość na temat pracochłonnych, rzemieślniczych metod wytwarzania. Na szczęście polscy konsumenci są coraz bardziej świadomi i ciekawi takiej wiedzy. W przestrzeni DecoDialogue można znaleźć wiele skandynawskich marek, jak również przedmioty użytkowe i tekstylia produkowane przez polskich, często debiutujących twórców. – Wprowadziłyśmy na rodzimy rynek kilka skandynawskich marek, które nas urzekły za granicą i chciałyśmy je zaprezentować polskim odbiorcom. To przede wszystkim duńska marka Ro Collection, produkująca szklane i ceramiczne przedmioty użytkowe, szwedzki producent tkanin Boras Cotton oraz szwedzka marka Isadeco, produkująca piękne donice. Mocno wierzymy i wspieramy także polskie niezależne marki jak August Design Studio, Łyko, Glyk Company czy I love grain, które mają jakościowe produkty, bardzo spójną filozofię i są w każdym calu dopracowane - opowiadają.

Nie ma ponadczasowych, inspirujących wnętrz bez sztuki. W DecoDialogue wiszą obecnie reliefowe prace artysty Paula Bika, charakteryzujące się silnymi efektami fakturowymi, zredukowaną gamą barwną i wyrazistą kompozycją.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY