REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Design & Build pomaga osiągnąć efekt „wow“

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 paź 2016 13:01
Design & Build pomaga osiągnąć efekt „wow“
Magdalena Ruta, Asset Manager for Polish Portfolio, GLL Real Estate Partners GmbH podczas konferencji Property Forum

Design&Build robi furorę na rynku aranżacji powierzchni komercyjnych To metoda polegająca na budowie wspólnej platformy dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w projekt wykończeniowy czy budowlany. Celem jest kompleksowe patrzenie na całą realizację, a nie wydzielanie obszarów odpowiedzialności. Takie podejście ma ograniczać ryzyka inwestycyjne na każdym etapie.

REKLAMA

- Warunki konieczne, które prowadzą do udanego projektu to pogodzenie trzech aspektów: budżetu, czasu i zgodności wykonania z projektem. Ważne jest zaufanie i efektywna współpraca z generalnym wykonawcą i całym zespołem projektowym – stwierdziła Magdalena Ruta, Asset Manager for Polish Portfolio, GLL Real Estate Partners GmbH. Co jest ważne w tej współpracy? Zdaniem Ruty m.in. dobra komunikacja i określone warunki brzegowe budżetu. Dla Ruty to wszystko zapewnia model Design & Build.

Jako przykład udanej realizacji w tym modelu podała modernizację budynku biurowego Renaissance przy Pl. Zbawiciela w Warszawie. – Przeprowadziliśmy kompleksową modernizację wnętrza budynku i jego elewacji. Wyzwaniem była modernizacja budynku będącego pod ochroną konserwatorską. Czynnikim krytycznym był budżet, ponieważ zależało nam na osiągnięciu efektu „wow“ bez gigantycznych kosztów. Działaliśmy również pod wyjątkową presją czasu. Zależało nam na jakości wykonania zgodnego z aktualnym trendami i standardami. Praca w modelu Design & Build okazała się dla nas najlepszym wyborem – opowiadała podczas Property Forum.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY