REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Design i zabawa w Galerii Echo

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 16 kwi 2018 12:22
Design i zabawa w Galerii Echo
fot. mat. pras.
Design i zabawa w Galerii Echo
Design i zabawa w Galerii Echo
Design i zabawa w Galerii Echo

Oto jak może wyglądać strefa rozrywki dla dzieci w centrum handlowym. Galeria Echo w Kielcach poszerzyła ofertę o wyjątkowe miejsce do zabawy i edukacji dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Najmłodszym gościom, którzy wraz z rodzicami odwiedzają galerię, oryginalna przestrzeń o nazwie Kids Play proponuje wyjątkowe atrakcje – możliwość rozwijania wyobraźni, poznawania języka angielskiego, a nawet odkrywania ciekawostek o kosmosie.

REKLAMA

Centra handlowe przechodzą dziś dynamiczne zmiany. W galeriach nie tylko robimy zakupy, ale również, np. w oddziale poczty czy w filii urzędu miasta, załatwiamy ważne sprawy. Nowoczesne centra handlowe to również miejsca spotkań towarzyskich i rozrywki. To oczywiste, że w tego rodzaju obiektach nie może zabraknąć przestrzeni dla dzieci, które mogłyby spędzać czas w sposób atrakcyjny i twórczy.

– Nasz zamysł był prosty: chcieliśmy stworzyć w Galerii Echo wyjątkowe miejsce dla dzieci, które w nowy sposób połączyłoby zabawę i naukę. Zależało nam przede wszystkim na tym, aby dzieci, które wraz z rodzicami spędzają czas w galerii handlowej, mogły cieszyć się nowoczesną i kolorową przestrzenią, która rozwija wyobraźnię i korzystać z różnego rodzaju gier, które kształtują ich kompetencje – podkreśla Grzegorz Czekaj, dyrektor Galerii Echo.

Przestrzeń dedykowana dzieciom

Przestrzeń o nazwie Kids Play mieści się w pasażu Galerii Echo na poziomie -1, obok Cukierni Sowa. Stoisko o powierzchni ok. 100 m kw. zostało starannie zaprojektowane i dopasowane do potrzeb dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Pomieszczenie zostało wyłożone miękką wykładziną i wypełnione kolorowymi pufami i otoczone drewnianą zabudową z otworami nawiązującymi do logotypu Kids Play. Ponad stoiskiem zawisły okrągłe lampy w tych samych kolorach. – Tworzyliśmy to miejsce wyłącznie z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Właśnie dlatego sięgnęliśmy po żywe kolory, które inspirują wyobraźnię dzieci, a także wykorzystaliśmy odpowiednie materiały, takie jak drewno, korian i miękkie tekstylia. Poszczególne elementy stoiska, pufy, meble oraz ekrany dotykowe dopasowaliśmy do możliwości dzieci, tak aby z przyjemnością mogły z nich korzystać – mówi Grzegorz Czekaj, dyrektor Galerii Echo.

Aplikacje i gry edukacyjne

Kids Play to zabawa, kreacja i nauka w nowej odsłonie. Stoisko wyróżnia się przede wszystkim połączeniem elementów do zabaw manualnych z nowoczesnymi aplikacjami edukacyjnymi. W przestrzeni Kids Play  dzieci, korzystając z miękkiej ściany, która „zapamiętuje” różne kształty, mogą rozwijać zmysł dotyku, a stąpając po kolorowej podłodze (tzw. „liquid floor”) - i mogą odkrywać świat kolorów. Mogą także poznawać efekt żyroskopu wprawiając w ruch kilkanaście przykręconych do ściany spinnerów (tzw. „spinner wall”). Dodatkową atrakcją jest również globus i liczydło – dwa atrybuty stoiska, które budzą w dzieciach zainteresowanie światem i matematyką.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY