REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Design to tylko ułamek całego procesu

  • Autor: propertydesign.pl
  • 11 lut 2016 10:33
Design to tylko ułamek całego procesu
Oskar Zięta

Iphone stał się symbolem dobrego designu XXI wieku. Co jest potrzebne do wykreowania produktu odnoszącego globalny sukces?  Potężna firma z ogromnym budżetem i rozpędzoną machiną marketingową czy genialny projektant - zapytał Piotr Kraśko panelistów sesji inauguracyjnej 4 Design Days.

REKLAMA

- Design to tylko ułamek całego procesu produkcyjnego. Apple wie, jak wykreować potrzebę, umie opowiedzieć historię i jest w stanie zrealizować cały, skomplikowany proces technologiczny - odpowiedział Józek Madej, designer z Musk Collective Design. - Potrzebny był pierwiastek wizjonerski, ale do sukcesu przyczynia się także przyzwyczajenie konsumentów. Przez lata otrzymywali produkty ułatwiające życie i dla tego dalej na nie stawiają – dodał.

Oskar Zięta podkreślił, że Polska powinna uczyć się podejścia do architektury i designu od Holendrów. - W tym małym kraju projektuje się na globalną skalę. Dobry projekt potrzebuje jednak ryzyka, które podejmą władze miasta, inwestorzy oraz architekci, którzy odważą się zaprezentować śmiały projekt. Wtedy powstają budynki, które trafiają na pierwsze strony gazet – przekonywał.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY