REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Designerskie pianino docenione

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 mar 2017 10:30
fot. mat. prasowe

Przez ponad 60 lat istnienia znak iF Design Award stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wyróżnień w świecie wzornictwa. Biało-czerwony symbol widniejący na produktach nadaje im rangę doskonałości projektowej. Od teraz może się nim poszczycić flagowy instrument Casio - pianino hybrydowe Celviano Grand Hybrid GP-5 00.

REKLAMA

Casio Celviano Grand Hybrid doceniono za innowacyjność. Konstruktorom instrumentu udało się bowiem w bezprecedensowy sposób połączyć niuanse brzmienia i mechaniki fortepianu koncertowego z najnowocześniejszą technologią. Rezultatem wieloletnich prac badawczych Casio stał się cały system przełomowych rozwiązań: klawiatura z systemem Grand Hammer Action , oryginalny mechanizm Tri-Sensor precyzyjnie oddający ekspresję grającego czy czterokanałowy system głośników Grand Acoustic uwalniający dźwięk górą i dołem jak w klasycznym instrumencie.

Doceniono również jego funkcjonalność. Pianino jest niewielkie w stosunku do tradycyjnego, akustycznego instrumentu i idealnie odpowiada na potrzeby użytkowników XXI wieku. Można bardzo szybko zmieniać parametry, do których w fizycznym fortepianie ma dostęp jedynie stroiciel. Zaledwie kilka naciśnięć przycisku pozwala przygotować GP-500 tak, by dostosować jego brzmienie do określonego repertuaru.

Zwrócono również uwagę za estetykę. Czarna, elegancka, wykończona  złotymi detalami brył a Casio Celviano Grand Hybrid została zainspirowana wyglądem fortepianów koncertowych i opracowana z dbałością o najmniejsze szczegóły. Klawiatura GP-500 jest wykonana z najwyższej jakości, sezonowanego świerku austriackiego - tego samego, który stosuje się do produkcji fortepianów C. Bechstein.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY