REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Deweloper stawia na studentów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 cze 2016 15:05
fot. Fotolia

Vantage Development realizuje kolejny projekt w ramach kontynuacji współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Tym razem są to warsztaty edukacyjno - projektowe dla studentów, podczas których ma powstać... nowoczesny przedmiot sztuki użytkowej.

REKLAMA

W czasie zajęć uczestnicy wymyślą i zaprojektują unikatowy przedmiot sztuki użytkowej, który organizator wykorzysta, jako element wyposażenia wnętrz lub architektury krajobrazu w realizowanych przez siebie inwestycjach.

Warsztaty edukacyjno - projektowe dla studentów wszystkich wrocławskich uczelni odbędą się w formule: projekt - realizacja. I etap ma na celu wykreowanie koncepcji projektu, nad którym będą pracowali uczestnicy warsztatów. II etap to już konkretne projektowanie i przygotowanie dokumentacji wykonawczej. Najbardziej kreatywny, unikatowy i spójny kompozycyjnie projekt zostanie nagrodzony.

Warsztaty to kolejny projekt, który Vantage Development realizuje w ramach kontynuacji swojej współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

W ubiegłym roku studenci namalowali wielkoformatowy obraz na 330 m kw. betonowej ściany, która znajduje się na Promenadach Wrocławskich – sztandarowej inwestycji Vantage Development.

W holach biurowców Promenady Business Park powstały mini galerie sztuki a na rondzie wkrótce stanie instalacja, która będzie realizacją projektu wybranego w konkursie skierowanym do studentów ASP.

Tym razem do udziału w projekcie spółka zaprasza studentów wszystkich wrocławskich uczelni.

- Liczę na to, że zderzenie różnych koncepcji, umiejętności i doświadczeń doprowadzi do stworzenia projektu przedmiotu o wysokich walorach użytkowych i artystycznych – mówi Edward Laufer, prezes Vantage Development.  

- Chcemy dotrzeć do młodych, ambitnych ludzi i otworzyć przed nimi perspektywy rozwoju w nieznanej przestrzeni artystycznej, poprzez kontakt z twórcami i pasjonatami sztuki. Stymulowanie kreatywności twórczej, umożliwienie uczestnikom zajęć rozwoju osobistego poprzez stosowanie metod artystycznych, w  sprzyjających samodoskonaleniu warunkach powinno doprowadzić do wykreowania unikatowego projektu – mówi profesor Adam Chmielowiec z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Warsztaty odbędą się dopiero w listopadzie, ale już można zgłaszać swój udział w projekcie. Liczba miejsc jest ograniczona, organizator wybierze uczestników na podstawie ich portfolio.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY