REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Drewno w futurystycznej odsłonie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 kwi 2017 13:29
Drewno w futurystycznej odsłonie
fot. mat. prasowe
Drewno w futurystycznej odsłonie
Drewno w futurystycznej odsłonie
Drewno w futurystycznej odsłonie

Tradycyjne, ekologiczne drewno nabrało nowego, jeszcze bardziej designerskiego charakteru. Czy ma szansę stać się hitem w branży oświetlenia?

REKLAMA

Firma Spot Light kreuje trendy oświetleniowe w kraju. Autorem wielu wzorów jest właściciel firmy Christian Ortlieb. W latach 90. firma wyróżniła się, dzięki specjalizacji w spotach reflektorowych, na które panował wówczas duży popyt. Wśród nich znalazły się lampy o drewnianych obudowach, dlatego ten materiał stał się symbolem sukcesu firmy, który po dwóch dekadach powraca w nowym wydaniu pod postacią Wood Collection.

Ręcznie składane lampy produkowane z racjonalnie pozyskiwanego polskiego drewna z certyfikatem FSC spotkały się z pozytywnym odbiorem. Na uwagę zasługuje połączenie tradycyjnego rzemiosła z innowacyjnym designem. Linia ma szczególne znaczenie także dla firmy, gdyż nawiązuje ona do lokalnych korzeni, z których wyrosło przedsiębiorstwo.

W tym roku kolekcja została poszerzona o nowe wzory i modele w technologii LED.

Tradycyjne, ekologiczne drewno nabrało teraz nowego, jeszcze bardziej designerskiego charakteru i ma szansę stać się prawdziwym hitem w branży oświetlenia. - Źródła światła LED pracują w niskich temperaturach, co pozwala na zabudowywanie ich w konstrukcjach z drewna w różnych, niespotykanych dotychczas kombinacjach. To pozwoliło nam na stworzenie między innymi nowych modeli lamp, które wyróżniają się bardzo futurystycznym designem – mówi Christian Ortlieb.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY