REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dzień Dziecka w Warszawie. Gdzie warto się wybrać?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 cze 2016 11:02
Dzień Dziecka w Warszawie. Gdzie warto się wybrać?
fot. Fotolia

Jak uczcić Dzień Dziecka w Warszawie? Najlepiej aktywnie, kreatywnie i gdzie design ma znaczenie! Mamy kilka propozycji.

REKLAMA

Dzień dziecka u Hansenów - wycieczka

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na Dzień Dziecka u Hansenów.
Wycieczka do domu Hansenów to dla każdego małego człowieka podróż do świata, w którym architektura i życie codzienne nierozerwalnie splatają się z naturą. To okazja do poznania miejsca innego niż wszystkie, domu będącego manifestem Formy Otwartej. Zapraszamy najmłodszych do aktywnego odkrywania idei, które zrealizowane zostały w domu Oskara Hansena, wybitnego architekta i pedagoga.

Wydarzenie ma charakter wycieczki rodzinnej dla dzieci i ich opiekunów. Kilkugodzinny program obejmuje zwiedzanie domu, tworzenie jego subiektywnej mapki w specjalnie przygotowanych przewodnikach dla dzieci oraz warsztaty plastyczne inspirowane ideą Formy Otwartej. Świętowanie Dnia Dziecka będzie relaksem na świeżym powietrzu i nowymi wrażeniami przestrzennymi przy kompleksowej opiece muzealnej edukatorów.

Kiedy?

4 czerwca br., wyjazd z Warszawy o godz. 10:00, powrót ok. godz. 17:00. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Dzień Dziecka w Muzeum Warszawy

13 publicznych instytucji kultury, 8 dni, 29 wydarzeń. Koncerty, konkursy, piknik, spektakle teatralne, warsztaty, wycieczki…

Tydzień Dziecka to wspólna inicjatywa warszawskich publicznych instytucji kultury powołana z okazji Dnia Dziecka, które mają nadzieję, że z Tygodnia Dziecka skorzystają też osoby, które na co dzień nie odwiedzają tych instytucji, a dzięki tej akcji staną się wiernymi i stałymi odbiorcami naszego programu. Muzeum Warszawy ma dwie propozycje.

Kiedy?

4 czerwca br.
godz. 10:30 | Mała Akademia Praska: Krokodyla się nie boję | Muzeum Warszawskiej Pragi
godz. 11:00-15:00 | Zajrzyj Do Muzeum: Staromiejskie malowidła | Centrum Interpretacji Zabytku

Dzień Dziecka w Muzeum POLIN

W tym roku król Maciuś wraz z Alicją, bohaterką książki Lewisa Carrolla, zabiorą wszystkie dzieci do Krainy Czarów, która na ten jeden dzień powstanie w parku dookoła budynku Muzeum. Nie zabraknie w niej uśmiechających się kotów, kolorowych postaci, które na co dzień mieszkają jedynie w bajkach oraz hebrajskich liter. W ten pięknej scenerii odbędzie się kilkanaście warsztatów o różnorodnej tematyce, spośród których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Kids Design Weekend

 W warszawskiej restauracji Flaming&Co. przy ul. Chopina 5 najmłodsi i ich rodzice będą mieli okazję wspólnie z zespołem Live Media Crew stworzyć wielkoformatowy obraz i instalację artystyczną, w której każdy będzie mógł pokazać swój indywidualny charakter.

Prace malarskie uczestnicy będą tworzyć pod okiem Mateusza Rokickiego, jednego z najbardziej utalentowanych twórców street artu i dyrektora artystycznego Live Media Crew. W programie przewidziano także pokaz tworzenia street artu.

Organizatorzy zadbali także o mnóstwo atrakcyjnych niespodzianek dla uczestników zabawy. Będzie więc między innymi uwalnianie kolorów, tworzenie owocowo-warzywnych obrazów czy malowanie paznokci małym elegantkom, dodajmy - lakierem zmywalnym wodą!Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY