REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Eko design to nie chwilowa moda

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 kwi 2016 12:51
Eko design to nie chwilowa moda
ItsAboutRomi, Dutchhouse
Eko design to nie chwilowa moda
Eko design to nie chwilowa moda
Eko design to nie chwilowa moda
Eko design to nie chwilowa moda
Eko design to nie chwilowa moda

Ekologia to już trwały element, który wpływa na nasze codzienne życie. Coraz częściej projektanci decydują się na używanie odpowiedzialnych społecznie surowców do tworzenia produktów, które trafiają do domów, mieszkań, hoteli i biur. Bardzo dobrym przykładem jest holenderski nurt eko designu.

REKLAMA

Kupując przedmioty wyposażenia wnętrz, coraz częściej zwracamy uwagę, czy zrobiono je bez szkody dla przyrody lub czy wykonane zostały z surowców wtórnych.

It's About Romi to holenderska marka oświetleniowa, która znana jest z zarówno z ciekawego wzornictwa, jak i z działalności ekologicznej oraz humanitarnej. Nowa kolekcja Good & Mojo to lampy zrobione wyłącznie z ekologicznych materiałów (m.in. bambus, korek, drewno sekwoi czy masa papierowa pozyskiwana z makulatury). Dodatkowo producent część zysku przekazuje fundacji WakaWaka, która zaopatruje w lampki solarne mieszkańców pozbawionych elektryczności w Trzecim Świecie.

Good & Mojo to w znacznej mierze lampy tworzone ręcznie. W kolekcji znajdziemy między innymi wyplatane abażury, które nie tylko mają atrakcyjną formę, ale i emitują bardzo ciekawe, modelujące przestrzeń refleksy świetlne.

Lampy z wyplatanymi abażurami ma w swojej ofercie również marka HK Living. Projektanci sięgnęli po wiklinę, przemienioną przez zręczne ręce rzemieślników w misterną koronkę, a także po cienką linkę, używaną zwykle do wyrobu rybackich sieci. Z niej powstał zaskakujący żyrandol przypominający swą bogatą formą dawne pałacowe kandelabry.

W ofercie HK Living dostępne są też między innymi ławy i stoliki z drewna tekowego z odzysku.   

Te wszystkie przedmioty, wytwarzane ręcznie są przyjazne naturze i mają jeszcze dodatkową zaletę - nieznacznie różnią się od siebie. Dobrze to widać także po ceramice oferowanej przez HK Living i StoreBror. Talerze, misy czy dzbanki mają minimalnie inny kształt, dzięki czemu są unikalne jak dzieła sztuki. Produkty dostępne są w sklepie Dutchhouse.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY