REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Elegancki design w nowoczesnym stylu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 mar 2017 13:05
Elegancki design w nowoczesnym stylu
fot. Dornbracht, Vaia
Elegancki design w nowoczesnym stylu
Elegancki design w nowoczesnym stylu
Elegancki design w nowoczesnym stylu

Inspirowana wnętrzarskim trendem "transitional style" nowa seria armatury od Dorbracht wyróżnia elegancki, a zarazem progresywny design. W ten sposób wpisuje się zarówno w tradycyjną, jak i nowoczesną architekturę łazienkową, a jednocześnie pasuje do estetyki spod znaku Transitional Style, która łączy w sobie zróżnicowane stylistycznie elementy.

REKLAMA

Seria Vaia stanowi ucieleśnienie łagodnego, zrównoważonego języka formy oraz otwartości na nowe trendy. Filigranowa wylewka modyfikuje klasyczną formę, nadając jej nową, otwartą sylwetkę. Odwołujące się do klasyki uchwyty, dostępne jako uchwyty krzyżowe lub dźwignie, łączą geometryczną formę z zaokrąglonym konturem. Stożkowe rozety stanowią wyjątkowo łagodne łączenie z umywalką.

Różnorodność stylistyczna

Klarowne formy serii Vaia stanowią odpowiedź na różnorodny, kompleksowy charakter świata (wnętrz) przyszłości i w elegancki sposób wpisują się w liczne warianty stylistyczne współczesnych aranżacji. Seria kreuje atmosferę harmonii, zachowując przy tym progresywny charakter. Seria Vaia obejmuje armaturę i dedykowane serii akcesoria umywalkowe, bidetowe, prysznicowe i wannowe, oferując wysoki stopień swobody w projektowaniu.

Zasady projektowania

Vaia opiera się na elementach charakteryzujących także wszystkie pozostałe serie marki Dornbracht: zasady projektowania „5 Ps” – proporcji, progresywności, precyzji, osobowości oraz wykonania stanowią podstawę ponadczasowej, trwałej estetyki, która widoczna jest również w nowej serii Vaia. Proporcje nowej serii są wyważone, harmonijne i dokładne. Jej design charakteryzują zaś czyste linie i precyzyjne połączenia. Cechuje ją dbałość o szczegóły.

Seria odwołuje się do aktualnych rozwiązań w projektowaniu wnętrz, jednak zamiast je naśladować, interpretuje je na nowo, stanowiąc – także ze względu na nowe wykończenie w wersji ciemnej matowej platyny (Dark Platinum)  – wkład w progresywny styl aranżacji wnętrz.

Za koncepcję i design produktu odpowiada Sieger Design. Dyrektor kreatywny serii był Mike Meiré.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY