REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Folkowe wnętrza wciąż na topie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 kwi 2017 13:02
Folkowe wnętrza wciąż na topie
fot. mat. prasowe

Styl folkowy obecny jest nie tylko w modzie, ale też coraz częściej pojawia się we wnętrzach.

REKLAMA

W XXI wieku styl ludowy powrócił i zagościł w nowoczesnych wnętrzach. Folk podbił serca projektantów oraz amatorów dobrego stylu. Czym? Haftami, koronkami i łowickimi kompozycjami skąpanymi w kolorach intensywnej czerwieni, żółci, zieleni i błękitów. W tych wzorach można się zakochać.

Neofolk i starocie

Neofolk design to nowoczesne zestawienie wzorów ludowych. Współcześni projektanci sięgają po motywy zakopiańskie czy łowickie, inspirują się nimi i artystycznie je przerabiają. Wybierając neofolkową aranżację, możemy stworzyć nowoczesną przestrzeń z wysuniętą na pierwszy plan ludowością lub scenerię bardziej odległą, jedynie nawiązującą do kultury ludowej.

Łowickie pasy czy koniakowskie koronki to sposób na oryginalny wystrój. Prostota mebli połączona z wielobarwnością motywów ludowych da efekt przytulnego, radosnego i energetycznego mieszkania. Folkowe akcenty wypędzają z wnętrza chłód i surowość. Świetnie sprawdzą się podkładki na stół z ludowymi motywami, poduszki, ścienne naklejki czy gaśnice. – To właśnie w dodatkach najlepiej mogą zaprezentować się ludowe wzory. Tworzone przez nas gaśnice z motywem łowickim pasują do nowoczesnego wnętrza, a przy okazji pozwalają zadbać o bezpieczeństwo - mówi Agnieszka Otfinowska z KZWM Ogniochron.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY