REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Greenery symbolizuje przebudzenie i naturę - ten kolor zdominuje 2017 rok

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 09 gru 2016 10:30
fot. Pantone

Instytut Pantone co roku wybiera kolor, który będzie tym najmodniejszym w nadchodzącym roku. Właśnie ogłosił kolejny. Jaka barwa będzie najbardziej pożądana w 2017 roku?

REKLAMA

Instytut wybrał kolor PANTONE 15-0343 Greenery jako swój oficjalny kolor roku 2017. To świeży i pikantny żółto-zielony odcień, który nawiązuje do pierwszych dni wiosny, kiedy ożywa zieleń natury, dochodzi do przebudzenia i odnowy. Jest to kolor, który w opinii Instytutu zachęca do wzięcia głębokiego oddechu, ożywienia.

Zieleń ma wybuchnąć w 2017 roku, aby natchnąć nadzieją i odpowiedzieć na tęsknoty za porzadkiem w przestrzeni społecznej i politycznej. Ma być zaspokojeniem potrzeby odmłodzenia, ożywienia i zjednoczenia. 

Jakie to może znaleźć przełożenia na projekty wnętrz? Otwarte przestrzenie wnęrz, projektowanie otoczenia budynków i stawianie na wysokie okna - od sufitu do podłogi - sprawić może, że ta ożywcza siła zieleni wejdzie do naszych biur i domów. Kolor znajdzie też realizację w zielonych ścianach, terraraich, tapetach z motywami botanicznymi, farbach, akcentach meblowych czy dekorach na drzwiach, które sprawią, że przestrzeń będzie bardziej relaksująca i sprzyjająca "złapaniu oddechu". Wprowadzenie Greenery do wnętrz da też możliwość optycznego powiększenia przestrzeni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY