REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hala Gwardii już otwarta. To będzie najciekawszy targ stolicy?

  • Autor: UM Warszawa
  • 29 wrz 2017 14:24
fot. UM Warszawa

Przywrócono warszawiakom historyczne miejsce zakupów i rodzinnych spotkań. Obiekt ten jest unikalnym połączeniem działalności kulturalnej, tradycyjnego targu z lokalami gastronomicznymi i sklepami kulinarnymi.

REKLAMA

- Cieszymy się, że możemy oddać z powrotem w ręce mieszkańców Halę Gwardii, handlowe serce stolicy. To miejsce ma swój wyjątkowy klimat. Pod jednym dachem łączy w sobie kilka ról - od targu z lokalną, zdrową żywnością, przez strefę kulinarną, aż po centrum kultury i miejsce integrujące mieszkańców. Mam nadzieję, że warszawiacy po 125 latach od pierwszego otwarcia obiektu, ponownie poczują ducha tego historycznego miejsca – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydent m.st. Warszawy.

Hala Gwardii łączy przestrzeń dla pasjonatów dobrego jedzenia i działalności kulturalnej w jednym miejscu. W tym obiekcie znajdziemy zarówno przestrzeń targową, w której możemy zaopatrzyć się w wysokiej jakości żywność, a także strefę gastronomiczną serwującą różnorodne, zdrowe i dostosowane do każdej kieszeni potrawy. Hala Gwardii to także oferta kulturalna, która ma stanowić mocny filar działalności obiektu oraz miejsce, które będzie odwoływać się do historii i chwil triumfu polskich bokserów, którzy pod okiem trenera Feliksa „Papy” Stamma zwyciężali z najlepszymi.

Koncepcja i oferta nowo otwartej przestrzeni oddaje klimat kultowych obiektów na świecie, które łączą ze sobą rolę targu i miejsca kulturalno-integracyjnego. Są to m.in. lizbońskie Mercado da Ribeira czy Mercado Boqueria w Barcelonie. Projekt architektoniczny nowej hali przygotowała warszawska pracownia architektoniczna „Bulanda, Mucha – Architekci”.

Targ pełen regionalnych produktów

Targ jest propozycją uzupełniającą do obecnie dostępnej oferty kupców handlujących „pod chmurką” w okolicy Hali Mirowskiej. Możemy zaopatrzyć się w produkty od bezpośrednich wytwórców. W ofercie targowiska nie zabraknie strefy z produktami EKO, żywności bezglutenowej i wegańskiej. Kupimy tu owoce i warzywa, grzyby, sery, wina, wyroby garmażeryjne, ryby, owoce morza, pieczywo, słodkie i wytrawne wypieki, słodycze, lody, miody, przetwory i oliwy. Znajdziemy też stoiska, na których będzie można nabyć specjały kuchni świata, produkty rękodzielnicze i kosmetyki wegańskie.

Stoiska targowe zostały zaprojektowane zgodnie z jednolitą estetyką obiektu, aby harmonijnie współgrać z pozostałą architekturą budynku.

Wielka strefa dla smakoszy

W przestrzeni hali działa również strefa kulinarna. Do współpracy zostali zaproszeni doświadczeni restauratorzy i szefowie kuchni, ale także młodzi twórcy nowych koncepcji w dziedzinie jedzenia. W tej strefie znajduje się 25 stanowisk gastronomicznych i specjalistycznych sklepów kulinarnych, gdzie można spróbować specjałów przygotowywanych na oczach gości przez szefów kuchni. Będzie można skosztować wielu potraw inspirowanych różnymi kuchniami świata. Pojawi się też kuchnia polska, w tym bar mleczny, a także koncepty wegańskie, lokale specjalizujące się w diecie dla sportowców i oferujące posiłki dietetyczne. Każdy z odwiedzających może wybrać pomiędzy ofertami z ponad 20 stoisk i zamówić ulubione danie przy kontuarze, a następnie swobodnie wybrać miejsce w hali, gdzie znajdują się stoły i ławy, wspólne dla wszystkich restauracji i barów.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY