REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hamak miejski zamiast zwykłych ławek? Już niedługo w Warszawie

  • Autor: Propertydesign.pl / UM Warszawa
  • 18 lip 2016 13:25
Hamak miejski zamiast zwykłych ławek? Już niedługo w Warszawie
fot. pixabay.com

Jednym ze zwycięskich projektów w ramach III edycji budżetu obywatelskiego w Warszawie jest wpisanie hamaku miejskiego w przestrzeń Pól Mokotowskich.

REKLAMA

Hamak miejski to innowacja w patrzeniu na przestrzeń publiczną oraz małą architekturę. Poprzez wprowadzenie do przestrzeni publicznej tego elementu możliwe staje się jej oswojenie i uczynienie bliższą. Hamak miejski to nie tylko ciekawa alternatywa dla zwykłych ławek, ale także nowoczesny i funkcjonalny element małej architektury stanowiący atrakcję dla mieszkańców/turystów.

To szansa na stworzenie stosunkowo niedużym kosztem atrakcyjnej przestrzeni publicznej do wypoczynku mieszkańców. Przestrzeń parku jest idealna dla realizacji projektu zakładającego montaż stale rozpiętych hamaków, które będą stanowiły ciekawą alternatywę dla wypoczynku na ławce lub samodzielnie przyniesionym kocu.

Plan jest taki, aby hamaki pojawiły się w zachodniej części Pola Mokotowskiego. Na postawie opinii Wydziału Architektury i Budownictwa Dzielnicy Ochota uzgodniono 2 lokalizacje: 2 hamaki polana pomiędzy pubem Merlin a grupą grabów, nad alejką z HanseGrand i 2 hamaki na polance w kierunku al. Niepodległości, na wschód od małych zbiorników wodnych.

Całkowity koszt projektu został oszacowany na kwotę 45 tys. zł. W ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego do podziału było prawie 59 milionów. Projekty zostaną zrealizowane w 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY