REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Henrik Pedersen: Inspiracją dla projektanta jest jego codzienność

  • Autor: PropertyDesign.pl / AK
  • 07 gru 2016 10:16
Henrik Pedersen: Inspiracją dla projektanta jest jego codzienność

Wykład Henrika Pedersena, projektanta wzornictwa stale współpracującego z marką BoConcept, otworzył IV Forum Dobrego Designu w Warszawie.

REKLAMA

- W designie nie chodzi tylko o produkt, który jest efektem naszej pracy. Dziś design to także myślenie o procesie, który prowadzi do jego powstania – powiedział duński projektant.

W swoim wystąpieniu zastanawiał się także nad tym, czym jest dobry design i czy da się go zdefiniować.

- To, czy coś jest dobrym designem, nie zależy tylko od tego, jaki produkt otrzymamy na końcu. Musimy brać pod uwagę nasz punkt wyjścia oraz jakie mamy oczekiwania i cele, które sobie zakładamy. Możemy stworzyć doskonały i funkcjonalny produkt, który będzie zbyt drogi na możliwości rynku. To oznacza, że coś przegapiliśmy i czy możemy wtedy mówić o dobrym designie? - pytał designer.

Jak zauważa Henrik Pedersen, ważna jest umiejętność weryfikacji i oceny własnych pomysłów. To co na początku wydaje się dobre, co jest dla projektanta olśnieniem i wydaje się oczywiste, musi być gruntownie przebadane.

- Musimy też pamiętać, że designer jest w pracy 24 godziny na dobę. Inspiruje nasz wszystko – nasza codzienność, to co jest wokół nas. Dotykamy, czujemy, próbujemy, sprawdzamy jak coś jest zrobione. Inspiracją dla projektanta jest jego codzienność – mówi duński twórca.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY