REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Historia powstawania najlepszego wnętrza Europy - poznaj ją na szkoleniu w Lublinie

  • Autor: Studio Dobrych Rozwiązań
  • 19 maj 2017 15:35
Historia powstawania najlepszego wnętrza Europy - poznaj ją na szkoleniu w Lublinie
Fot. Manufaktura Wichromski

Gdy zabieram się za stworzenie dla klienta jego miejsca do życia, punktem wyjścia jest zawsze rozmowa o potrzebach i upodobaniach. Zwykle po kwadransie wiem, czy ktoś jest koneserem wyjątkowych rozwiązań, czy praktykiem, chcącym szybko zamieszkać w nowym miejscu, bez znaczenia przedmiotów, detali, czy materiałów - opowiada Dominika J. Rostocka, która w Lublinie zdradzi jak projektowała wnętrze nagrodzone w konkursie European Property Awards.

REKLAMA

Gdy autentyczna potrzeba spotyka się z finansowymi możliwościami, tworzy się miejsce dla wyjątkowych przedmiotów i aranżacji. Gdy zabieram się za stworzenie dla klienta jego miejsca do życia, punktem wyjścia jest zawsze rozmowa o potrzebach i upodobaniach. Zwykle po kwadransie wiem, czy ktoś jest koneserem wyjątkowych rozwiązań, czy praktykiem, chcącym szybko zamieszkać w nowym miejscu, bez znaczenia przedmiotów, detali, czy materiałów - mówi Dominika J. Rostocka, architektka, założycielka i główna projektantka Creative Coop Architects.

Projektantka będzie gościem specjalnym Studia Dobrych Rozwiązań w Lublinie (dowiedz się więcej i zarejestruj się na spotkanie). W jego trakcie będzie można posłuchać wykładu "Historia jednego projektu: jak powstał apartament, który zwyciężył European Property Awards".

- To prawdziwa przyjemność, kiedy wybieramy elementy wyposażenia z prawdziwych manufaktur, gdzie od pokoleń tworzone są z pietyzmem, filozofią i pasją. Dla konesera mają znaczenie wyszukane materiały (np. rzadkie gatunki kamieni i drewna), splot tkaniny, rodzaj garbowania, sposób poleru… A ponadto miejsce wytworzenia i zaangażowanie ludzi w produkcję tych elementów - mówi projektantka.

Jak wspomina w swoim felietonie dla magazynu Dobrze Mieszkaj przy swoich realizacjach ma sposobność pracy z bardzo świadomymi klientami, ale często do pracowni przychodzą również osoby, które chcą dopiero wejść w świat luksusowych wnętrz i się go nauczyć.

- Bardzo to doceniam! Ogromną przyjemność sprawia mi opowiadanie o metodach produkcji, procesie powstawania, miejscu pochodzenia przedmiotów czy materiałów – to dodaje im dodatkowych znaczeń - mówi projektantka. - Kiedy aura jest ważniejsza od samego przedmiotu, zaczyna się luksus. Aby inwestor miał poczucie wyjątkowości, tworzę specjalnie dla niego wzory mebli, oświetlenia, czy płaskorzeźb. Kiedy dzięki temu ktoś czuje się wyjątkowo, zaczyna się jego świadome poczucie luksusu, a moja zawodowa satysfakcja - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY