REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hoffice - najnowszy trend wśród pokolenia Y

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 mar 2017 13:03
Hoffice - najnowszy trend wśród pokolenia Y
fot. Shutterstock

Hoffice to inicjatywa, która stanowi odpowiedź na zmieniającą się organizację pracy oraz wejście na rynek mobilnego i elastycznego pokolenia Y.

REKLAMA

Zjawisko zapoczątkowane przez Szwedów zrodziło się z potrzeby intensyfikowania kontaktów biznesowych, współdziałania i wzajemnego motywowania do osiągania wyznaczonych celów. W przeciwieństwie do przestrzeni coworkingowych, miejscem spotkań jest... dom.

Otoczenie tradycyjnych mebli tworzy przytulny klimat, który zwiększa komfort pracy. To tutaj początkujący przedsiębiorcy mogą pracować i tworzyć projekty, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Organizatorem może być każdy, a uczestnikami zupełnie obcy ludzie. Warunek to dobrze przemyślany plan spotkania i funkcjonalna przestrzeń. Podczas takich spotkań, uczestnicy wykonują zadania przez 45 minut, następnie przez 10 minut odpoczywają i rozmawiają. Dlaczego? Ponieważ badania wskazują, że tylko przez niecałe trzy kwadranse jesteśmy zdolni do stałej koncentracji. Takie rozwiązanie to kolejny etap w postrzeganiu niestandardowego miejsca pracy, jako narzędzia sprzyjającego osiąganiu zamierzonych efektów.

Ewolucja w przestrzeni pracy rzuca nowe światło na potrzeby współczesnego pracownika. Zmienia się sposób i miejsce wykonywanych zadań służbowych; przestaje nas dziwić widok osób, które przychodzą do restauracji z laptopem. Możliwość skorzystania z bezpłatnego wifi, większa liczba gniazdek i przyjazny wystrój to elementy powszechnie dostępne w wielu lokalizacjach. Powstają kawiarnie, w których płacimy za czas, który spędzamy przy stoliku, a nie za kawę lub deser. Wszystko po to, by stworzyć miejsca sprzyjające pracy i nowemu pokoleniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY