REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Huta Szkła w Jaśle stawia na współpracę z młodymi projektantami

  • Autor: propertydesign.pl
  • 24 sie 2016 12:52
Huta Szkła w Jaśle stawia na współpracę z młodymi projektantami
Agnieszka Bar

Huta Szkła w Jaśle SA inwestuje w design i otwiera się na współpracę z młodymi projektantami. Najnowszy projekt jest realizowany z Agnieszką Bar.

REKLAMA

- Stawiamy na współpracę z młodymi projektantami. Przykładem może być projekt już zrealizowany wspólnie z patyna.pl i ONTO Studio Design. Teraz poprosiliśmy Agnieszkę Bar o zaprojektowanie kolekcji naczyń gospodarczych inspirowanych szkłem technicznym, którego huta jest jedynym producentem w Polsce - opowiada Urszula Makosz, pełnomocnik zarządu ds. Marketingu, Huta Szkła w Jaśle SA. - Naszą ambicją jest, aby szkło gospodarcze produkowane w Jaśle wyróżniało się i w przyszłości stało się szkłem kolekcjonerskim - dodaje.

Nowa kolekcja jest w trakcie tworzenia. - Pomysłów nie mogę ujawnić, ale zapewniam, że kolekcja zwróci uwagę - mówi.

Huta, jako jedyna w Europie, produkuje antyczne szkło witrażowe oryginalnymi metodami z początku XIX wieku. To zapewnia uznanie na całym świecie. W ofercie jest 150 kolorów szkła witrażowego, o charakterystycznej pęcherzykowatej bądź włosowatej strukturze. Huta jest też znanym i cenionym wytwórcą szkła technicznego i gospodarczego. To w Jaśle powstają klosze do lamp samochodowych starszych modeli Mercedesów, Porsche czy Volkswagenów.
Koneserom firma oferuje możliwość wyprodukowania jednostkowych dzieł, takich, jak lampy do zabytkowych samochodów, tramwajów czy pociągów.

Od 2015 r. Huta jest własnością polskiego inwestora, który wykupił przeżywające okres trudności przedsiębiorstwo, przywracając je stopniowo do dawnej świetności.

Niedawno Huta Szkła w Jaśle uruchomiła nową stronę internetową (www.jaslo-glass.pl). Jest to kolejny etap zmian w firmie, którego ukoronowaniem będzie pełne repozycjonowanie tej tradycyjnej, o wielkiej przeszłości marki.

Strona to również forum do prezentacji nowych kolekcji, tworzonych w oparciu o współpracę z gronem młodych i uzdolnionych projektantów.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY