REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Impreza w kontenerze? Czemu nie!

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 cze 2017 13:20
Impreza w kontenerze? Czemu nie!
fot. mat. prasowe

Lato to czas imprez w plenerze – dużych festiwali dla tysięcy osób, jak również pikników dla mieszkańców mniejszych miejscowości. Niezależnie od liczby uczestników najważniejsze jest jednak to, aby publiczność dobrze się bawiła. A na to ma nie tylko wpływ liczba gwiazd na scenie, ale i infrastruktura miejsca. Dlatego coraz większą popularność zyskuje modułowe budownictwo kontenerowe.

REKLAMA

Co wpływa na to, że uznajecie imprezę za udaną? To dość oczywiste – występ gwiazdy lub fajne atrakcje zapewnione przez organizatora. Jeśli zapytamy jednak o czynniki, które mogą spowodować negatywny odbiór lista jest dużo szersza. Niedogodna lokalizacja, niezamykające się drzwi wejściowe powodujące przeciąg, czy brak klimatyzacji mogą spowodować to, że finalny odbiór nawet najbardziej atrakcyjnego eventu był niekorzystny. Przykładów takich „detali” można wymieniać wiele. Odpowiedni wybór podwykonawców oraz elementów nadających imprezie unikalnego charakteru jest więc kluczowy.

Kontener? Wystarczy tylko odrobina wyobraźni

Choć modułowe kontenery to rozwiązanie coraz częściej spotykane podczas eventów, to wciąż ich potencjał często pozostaje niewykorzystany. Jak pokazują przykłady, kontenery nie muszą być standardowymi „blaszanymi puszkami”, w których mieszczą się kasy lub szatnie. Obecnie, technologia szybkiego modułowego budownictwa kontenerowego pozwala na niemal dowolne zagospodarowanie i stworzenie kreatywnej przestrzeni.

Galeria sztuki, lodowy bar, parkiet do tańca na dachu piętrowego budynku ulokowanego nad brzegiem Wisły – to tylko przykłady tego, co można zrobić z kontenerów. Zaletą takich rozwiązań jest przede wszystkim dowolna konfigurowalność, brak konieczności pozwoleń na budowę, skalowalność oraz szybkość budowy. Czy wiecie, że 3-piętrowy budynek o kubaturze 400 mkw. można postawić nawet w kilka dni?

Kontenerowe budownictwo modułowe nabiera nowych wymiarów

Kontenery to już nie tylko miejsce do spania dla robotników. Dzięki elastycznej technologii szybkiego budowania i dowolnego aranżowania określonych powierzchni, kontenery mogą być całkowicie otwarte, przeszklone, czy ozdobione dowolną grafiką. Są one jednocześnie bardzo odporne na warunki pogodowe, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem podczas imprez – mówi Jakub Łazowy, Commercial Manager w firmie Touax.

Istotne jest to, iż koszty związane z postawieniem budynku z kontenerów, a przypominam, że system modułowy może osiągnąć wysokość nawet 4 kondygnacji, są stosunkowo nieduże. Firmy oferują wynajem kontenerów na doby. Mogą też zaaranżować je zgodnie z życzeniem klienta. Jedyną barierą jest tutaj wyobraźnia – podkreśla Jakub Łazowy.

Co ciekawe, kontenery mogą być eko! Ich wyposażenie może obejmować panele fotowoltaiczne, energooszczędne oświetlenie LED, czy zbliżeniowo aktywowane baterie umywalkowe. To wszystko sprawia, że zdecydowanie wpisują się one w obowiązujące „zielone” trendy.

Różne oblicza zastosowania kontenerów

Kontenery możemy spotkać już niemal na każdej imprezie, choć ich funkcje są bardzo różne. Mogą posłużyłyć do miejsca spotkań artystów i fanów designu. W kontenerach prowadzone mogą być inspirujące wykłady, warsztaty, prelekcje. Co więcej, kontenery mogą posłużyć jako galerie. Dzięki kontenerom możemy zbliżyć sztukę do ludzi – mówi Jakub Łazowy.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY