REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Inspiracją dla tej kolekcji było drzewo. Design doceniony

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 maj 2017 09:42
Inspiracją dla tej kolekcji było drzewo. Design doceniony
Leaf fot. mat. prasowe TON
Inspiracją dla tej kolekcji było drzewo. Design doceniony
Inspiracją dla tej kolekcji było drzewo. Design doceniony

Kolekcja Leaf z włoskiego studia E-ggs, zdobyła kolejną, siódmą z rzędu nagrodę. Krzesło i stół marki TON zdobyły nagrodę Red Dot Design Award.

REKLAMA

- Naszym zadaniem było zaprojektować produkt lekki, funkcjonalny, pasujący do filozofii i procesu produkcyjnego firmy TON powiedziała Gaia Giotti ze studia E-ggs. Ponieważ firma postanowiła produkować z drewna, my postanowiliśmy poszukać inspiracji w naturze i drzewach. Solidne podstawy stołu i krzeseł symbolizują pień drzewa. Z drugiej strony lekkie, formowane siedziska reprezentują liście. Ich kształt widoczny jest w przekroju oparcia - dodaje Giotti.

W trakcie procesu projektowania wielką wagę przykładano do ergonomii i wytrzymałości. Testowano obciążenie stu trzydziestu kilogramów symulując prawie pół miliona cykli siadania. Z uwagi na ich niską wagę, krzesła z powodzeniem mogą być używane zarówno w restauracjach, jak i prywatnych rezydencjach.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jury uhonorowało również stół - podkreśla dyrektor marketingu TON, Jan Juza. Stół i krzesło łączy zaokrąglone zakończenie szczytu nóg. Zwracający uwagę element jest jednocześnie elementem konstrukcji stołu - dodaje. Oskrzynia stołu została tak zaprojektowana, że pod wieloma kątami wygląda jakby blat lewitował na podstawą. Stół jest dostępny w dwu kształtach: koła i prostokątu.

- W mojej opinii sukces tej kolekcji zapewniła czysta linia kształtu i silne powiązanie konceptualne z naturą - dodaje Juza. Odpowiedzialność za środowisko to ważny temat w TON. W roku 2015, TON zdobył certyfikat PEFC, który ogniskuje uwagę na odnawialnej gospodarce zasobami leśnymi i ochronie środowiska. Obecnie, firma kupuje 70 proc. surowca drzewnego z terenów Czech i Słowacji, objętych tym certyfikatem. Ponadto, firma wciąż dąży do zwiększenia udziału certyfikowanego surowca w produkcji. Oprócz certyfikowanego drewna, używamy również lakierów wodorozcieńczalnych, sortujemy i używamy ponownie materiały odpadowe. Nasza kolekcja tapicerek zawiera teraz również skóry firmy Elmo, najbardziej przyjaznej dla środowiska garbarni na świecie - zauważa Juza.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY