REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak dobrze zaprojektować biuro? Rozmowa to podstawa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 lut 2018 16:25
Jak dobrze zaprojektować biuro? Rozmowa to podstawa
Prelegenci sesji "Jeszcze biuro czy już dom? Jak zaczarować przestrzeń do pracy? 10 zasad projektowania" podczas 4 Design Days 2018, fot. PTWP

Jak zaprojektować dobrze przestrzeń biurową? Rozmowa to podstawa. Trzeba słuchać inwestora i przyszłych użytkowników biur. O projektowaniu przestrzeni do pracy rozmawialiśmy podczas 4 Design Days.

REKLAMA

- Mam radę dla naszej branży, aby jak najpełniej doradzać klientowi w projekcie. To my musimy potrafić przedstawić nasz pomysł w atrakcyjny sposób, często atrakcyjny wizualnie, a do tego służą nam najnowsze technologie. Poprzez nasze doświadczane możemy przekonać klienta do dobrych rozwiązań. Zawsze trzeba patrzeć na projekt szerzej. Projekt zaczynamy zawsze dużo wcześniej a kończymy później niż samo otwarcie biura. Dopiero po pół roku jego funkcjonowania, możemy stwierdzić, czy zaprojektowana przez nas przestrzeń dobrze funkcjonuje. To jest długi i wymagający proces - podkreśla Jarek Misiewicz, dyrektor sprzedaży krajowej, Paged Meble SA.

Prelegenci sesji tematycznej "Jeszcze biuro czy już dom? Jak zaczarować miejsce pracy " podczas 4 Design Days, zgodnie twierdzili, że rozmowy z użytkownikiem przyszłej przestrzeni biurowej to dziś podstawa każdego dobrego projektu. - Te wspólne rozmowy pokazują nam jakie zachodzą interakcje w zespole i dają możliwość wspólnego kreowania przestrzeni - dodaje Marek Sajnóg, właściciel, IDURO s.c. meble biurowe i metalowe.

Joanna Zapała, architekt, Grupa Nowy Styl zwracała uwagę, że trzeba zawsze przed projektem przeprowadzić odpowiedni research. - Warsztaty z użytkownikami są bardzo ważne. Musimy słuchać użytkownika: jaka to jest firma, jak wygląda system pracy itd., dopiero później możemy wziąć się za projektowanie - nadmienia Zapała.

Ważne jest również to, aby sam inwestor zastanowił się, czego oczekuje od przyszłego biura. - Każdy biznes planując swoje biuro musi odpowiedzieć na pytanie: po co, jest nam to biuro? Czy to jest forma kontroli nad pracownikiem? Czy chodzi nam o udostępnienie technologii, których nie mogą mieć w domu? Czy zależy nam pewnych realizowanych w pracy procesach, czyli pracy zespołowej? - pytała Aleksandra Radomska, Allegro.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY