REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jak stworzyć dobre biuro coworkingowe?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 sie 2017 09:00
Jak stworzyć dobre biuro coworkingowe?
Paulina Lis, NAI Estate Fellows

Rozwój przestrzeni coworkingowych może być świetną perspektywą dla właścicieli starszych budynków biurowych lub starych, nieprzystosowanych do nowoczesnych funkcji, obiektów. Paulina Lis z NAI Estate Fellows radzi, jak spełnić potrzeby potencjalnych zainteresowanych.

REKLAMA

Dla tej części przedsiębiorców najem typowych przestrzeni biurowych może być nieefektywny kosztowo. Wielu z nich decyduje się na pracę w domu. Na początku ma to wiele zalet, jednak na dłuższą metę rodzi wiele komplikacji. Nie każdy posiada warunki by w domu stworzyć biuro, w którym może skupić się tylko na pracy. Trudno też o odpowiednie środowisko do spotkań z klientami. 

Początek coworkingu w Polsce przypada na rok 2013. Pierwsze biura znajdowały się w Warszawie. Dynamiczny rozwój sprawił, że tego typu przestrzenie oferują również inne miasta regionalne, wpisując się w ogólnoświatowy trend coworkingowy. Możemy zaobserwować korelację pomiędzy wzrostem przedsiębiorczości, a rozwojem coworkingu z jednoczesną ewolucją preferencji i potrzeb Klientów korzystających z tej formy najmu.

Coworking to sposób wynajmu powierzchni biurowej skierowany zarówno do małych firm, które chcą ograniczyć koszty utrzymania, jak również tych, których biznes nie wymusza prowadzenia biura na stałe. Biura coworkingowe to przestrzenie, w których jednocześnie pracuje klika lub kilkanaście osób. Przedsiębiorca decyduje sam czy chce wynająć jedno biurko czy całe pomieszczenie. Wnętrza wyposażone są w zaplecze socjalne oraz wszystkie niezbędne udogodnienia potrzebne do pracy.

Poza aspektem finansowym, warto zwrócić uwagę na korzyści niematerialne jak choćby networking. Coworking office jest niezwykle różnorodnym środowiskiem. Skupia bowiem ludzi pracujących w najróżniejszych branżach. Przyczynia się do nawiązywania nowych kontaktów które pozwalają osiągnąć wymierne korzyści. Na jednej powierzchni można poznać zdolnego grafika, czy programistę.

Warto również zaznaczyć, że coworking daje możliwości pracy indywidualnej w oddzielnych modułach biurowych dla osób chcących pracować w samotności, w pełnym skupieniu. Przeznaczone do tego celu pomieszczenia, umożliwiają taką formę pracy. 

Coworking to nie tylko doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców. To również szereg nowych możliwości dla właścicieli biurowców czy budynków postindustrialnych. Powierzchnie w starszych biurowcach czy kamienicach dostają nowe życie, a klienci maja możliwość pracy, często w bardzo dobrej lokalizacji, na bardzo elastycznych warunkach. Najem coworkingowy pozwala skupić się wyłącznie na rozwoju swojej działalności biznesowej, natomiast w momencie dynamicznego rozwoju biznesu przejść do biura serwisowanego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY