REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Jakie jest biuro firmy People? To miejsce z dobrą energią

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 lip 2016 16:26
fot. Fotolia

Dla firmy doradztwa personalnego People, która została nowym najemcą warszawskiego kompleksu Gdański Business Center, wybór nowego biura oznacza nie tylko zmianę adresu siedziby, ale także wprowadzenie w firmie nowej kultury pracy. Samo biuro zostało zaprojektowane w myśl koncepcji Activity Based Workplace. To przestrzeń zaaranżowana z myślą o ludziach i ich komforcie.

REKLAMA

Firma doradztwa personalnego zajmie w budynku GBC powierzchnię ponad 650 mkw. W nowym biurze firma People planuje wprowadzić innowacyjne rozwiązania, które służyć będą adaptacji nowego stylu pracy, ściśle związanego ze specyfiką branży HR, w której działa.  Za projekt biura odpowiada pracownia JMP Service.            

Miejsce z dobrą energią

Jak zaznacza Lucyna Pleśniar, prezes zarządu firmy doradztwa personalnego People, zmiana biura to coś więcej, niż tylko nowa lokalizacja i większa powierzchnia. - To przede wszystkim nowe podejście do pracy, w którym przemyślane wykorzystanie przestrzeni będzie wspierać różne rodzaje aktywności i indywidualny styl pracy naszych pracowników. Wybraliśmy GBC, gdyż jest to przestrzeń z duszą, zaaranżowana z myślą o ludziach, ich komforcie i dobrym samopoczuciu. Chcemy pracować w miejscu z dobrą energią - deklaruje Lucyna Pleśniar.

Prezes People podkreśla, że wysoka jakość usług oraz przyjazna atmosfera pracy to cechy, z którymi od dawna kojarzona jest marka  - Jeśli chcemy tworzyć unikalną wartość, zarówno dla klientów, jak i zespołu pracowników, środowisko w którym przebywamy powinno dodawać energii i wpierać kreatywność zespołu. Chcę, aby nasze nowe biuro było naprawdę wyjątkowe, aby pracownicy z przyjemnością w nim przebywali i znajdowali źródło inspiracji do działania. Większość ludzi chce się rozwijać i wykorzystywać cały swój potencjał nie tylko z powodu wynagrodzenia, ale dlatego że wierzą w to co robią i czują się na swoim miejscu. - przyznaje Lucyna Pleśniar.   

Balans miedzy pracą i relaksem w biurze

Biuro firmy People zaprojektowane jest w myśl koncepcji Activity Based Workplace. Podstawowym założeniem aranżacji przestrzeni jest połączenie dwóch obszarów: strefy kandydata z układem licznych salek konferencyjnych i części przeznaczonej do pracy zespołu w układzie mieszanym, w którym dominował będzie open space. W jego obrębie na szczególną uwagę zasługuje strefa chill out'u z kulą dyskotekową, połączona z jadalnią i kuchnią, a także amfiteatr przeznaczony do oficjalnych prezentacji oraz wewnętrznych zebrań i spotkań pracowników. Części te zostały celowo zlokalizowane obok siebie, po to by stworzyć miejsce do organizowania eventów zarówno dla kontrahentów, jak i nieformalnych spotkań wewnętrznych.   

Bartłomiej Zagrodnik, prezes zarządu Walter Herz przyznaje że proces poszukiwania biura dla firmy People poprzedziła szczegółowa analiza potrzeb klienta, która pozwoliła ocenić rzeczywiste zapotrzebowanie na powierzchnię. - Zaprojektowanie przestrzeni dopasowanej do określonego stylu pracy i kultury firmy wymaga uwzględnienia wielu aspektów związanych m.in. ze sposobem współpracy poszczególnych zespołów i działów, rodzajem wykorzystywanych w firmie technologii, czy formą obiegu informacji. Ważne jest zdefiniowanie różnych aspektów działalności firmy oraz priorytetów, jeśli chodzi o funkcjonalność powierzchni. Dopiero wówczas można nakreślić projekt aranżacji biura, a tym samym wyznaczyć jego kształt i wielkość - tłumaczy Bartłomiej Zagrodnik.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY