REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kraków postawił na nowe logo

  • Autor: UM Kraków
  • 06 mar 2017 15:05
Kraków postawił na nowe logo
Fot. Magiczny Kraków / UM Kraków

Biały i niebieski – to barwy Krakowa, a także kolory nowego, odświeżonego logo miasta. Autorką modernizacji logo jest Dorota Kozak, która 20 lat temu wygrała konkurs na ówczesne logo Krakowa.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Krakowa, główne założenia modernizacji logo związane są ze zmianami, które cały czas trwają – zmieniają się miejsca eksponowania znaków graficznych, wszechobecne stało się używanie komputerów, smartfonów i aplikacji. To wszystko sprawiło, że postanowiono na lifting i unowocześnienie logo Krakowa. Autorką modernizacji logo jest Dorota Kozak.

Prace nad nim trwały pół roku, prowadzone były próby zmiany znaku tak, aby mieszkańcy rozpoznawali i kojarzyli propozycję z Krakowem, ale w nowoczesnej linii podążającej z duchem czasu. Nowy symbol jest uproszczony, a nazwa „Kraków” została wyciągnięta poza symbol, co znacznie poprawiło jego czytelność. Sygnet, czyli sam znak przedstawiający ulice odchodzące od Rynku Głównego może być wykorzystywany bez dodatku nazwy „Kraków”, ponieważ w aplikacjach przestrzenią przeznaczoną na logo jest koło lub kwadrat, w który doskonale wpisuje się nowy znak graficzny Krakowa - podaje oficjalny portal miejski Krakowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY