Krecik, Beherovka a może Kofola? Poznaj zupełnie nowe emotikonki z myślą o typowym CzechuPropertyDesign.pl / Anna Liszka - 30-09-2019 13:00


Graficzka i ilustratorka Soňa Juríková zaprojektowała emotikony, które z powodzeniem może wykorzystać każdy typowy Czech. Projektantka nazwała swoje emotikony: "Czemoji" i ma nadzieję, że nie tylko Czesi je pokochają.

Wielu z nas nie wyobraża sobie już komunikacji smsowej czy mailowej bez użycia emotikonów. Ich wszechstronność bywa z jednej strony zaletą, a z drugiej może być też wadą.... dlatego Czesi dysponują swoimi własnymi emotikonkami.

To Soňa Juríková, studentka Akademii Sztuk Pięknych i Projektowania w Bratysławie, zaprojektowała emotikonki "Czemoji" - tak, aby każdy typowy Czech mógł za ich sprawą wyrazić wszystkie "czeskie" zawiłości i oddać w pełni realia czeskiego życia. Graficzka zaprojektowała z dużą dozą humoru aż 180 emotikonów i zapowiedziała, że to dopiero początek.

Co Czech wyrazi za pomocą nowych emotikonków? Dosłownie wszystko: od jedzenia, więc mamy np. kultowe wafleki Tatranky, przez napoje i tak pojawia się np. piwo Pilsner, słynna czeska "cola", czyli Kofola czy likier Beherovka, a nawet nie brakuje tu znanych polityków: Tomáša Masaryka, Václava Havla, Miloša Zemana czy Andreja Babiša. Dzięki "Czemoji" każdy Czech zobrazuje bez problemu plany na weekend, to co zje na kolację czy rozmowę o polityce. Jak uważa projektantka Soňa Juríková czeska kultura jest bogata wizualnie, cechuje ją duża doza humoru i ironii, dzięki temu tak świetnie wpisała się w nową odsłonę emotikonów.