REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Krzesło biurowe niejedną ma formę - relacja z sesji 4 Design Days

 • Autor: 4 Design Days
 • 06 mar 2017 14:14
Krzesło biurowe niejedną ma formę - relacja z sesji 4 Design Days
Forum Branży Meblowej, „Krzesło biurowe niejedną ma formę”. Fot. PTWP

O koncepcjach nowoczesnych biur i sposobach ich aranżacji rozmawiali uczestnicy panelu zatytułowanego „Krzesło biurowe niejedną ma formę”, które odbyło się w Katowicach 16 lutego br. w ramach „Forum Branży Meblowej”. Było ono jednym z wydarzeń towarzyszących „4 Design Days”.

REKLAMA

Uczestnicy spotkania dużo miejsca poświęcili ewolucji koncepcji współczesnego biura i zmianom, które dokonały się w jego aranżacji na przestrzeni ostatnich lat. Wskazywali, że najnowsze trendy, takie jak rosnąca mobilność pracowników, idee hot deskingu, home office i smart workingu, określają współczesne miejsce pracy.

Myśląc o nowoczesnym biurze, powinniśmy przede wszystkim myśleć o nim z perspektywy organizacji pracy. Samo wyposażenie go w meble jest już etapem końcowym – przekonywał Janusz Mikołajczyk, prezes Mikomax Smart Office.

Marek Chojnacki, konsultant naukowy firmy Bejot, podkreślał, że trendem w projektowaniu przestrzeni biurowej, który cieszy się obecnie rosnącym zainteresowaniem, jest biofilia, czyli potrzeba powrotu do bliskiej relacji z naturą.

Z kolei Mariusz Kaczorowski, reprezentujący firmę Kloeber, wskazywał na prymat efektowności jako głównego czynnika determinującego sposób wyposażenia przestrzeni biurowej. Każde zastosowane w biurze rozwiązanie ma sprawiać, że będzie się w nim po prostu lepiej pracowało – podkreślał.

A Leszek Romanowski, business development manager EMEA Grupy Nowy Styl, dodawał: Samo miejsce pracy kojarzone z wielogodzinnym siedzeniem zostało zastąpione biurkiem z wygodną regulacją wysokości umożliwiającą naprzemienną pracę na siedząco lub stojąco. 

To wszystko sprawia, że producenci i projektanci mebli stają przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Jednocześnie zmiana koncepcji aranżacji biur sprawiła, że rośnie rola designu. Wielu polskich producentów nawiązuje współpracę ze znanymi projektantami, często zagranicznymi.

Na rolę designu w kreowaniu biurowej przestrzeni podczas rozmowy zwróciła uwagę projektantka, Jadwiga Husarska-Sobina. Jej zdaniem, zmienia się nie tylko design biur, ale także domowych przestrzeni przeznaczonych do pracy.

Zauważmy, że nasze biura zaczynają upodabniać się do wnętrz mieszkalnych, a mieszkania, za sprawą urządzeń mobilnych i innego trybu pracy, do biur. Musi to zostać uwzględnione przez projektanta – mówiła.

Przy tej okazji Mariusz Kaczorowski przypominał o konieczności zachowania równowagi między designem a funkcjonalnością.

Uczestnicy dyskusji byli zgodni, że aranżacja współczesnego biura wymaga stosowania rozwiązań systemowych, poczynając od ergonomicznego fotela i biurka, poprzez produkty zapewniające odpowiednią akustykę, a na właściwie zaprojektowanym oświetleniu kończąc. Tylko w ten sposób przełoży się ona na wzrost efektywności zawodowej pracowników.

W dyskusji wzięli udział: Marek Chojnacki (konsultant naukowy firmy Bejot), Jadwiga Husarska-Sobina (projektantka współpracująca z firmą Paged), Mariusz Kaczorowski (dyrektor handlowy w Polsce firmy Kloeber), Janusz Mikołajczyk (prezes zarządu Mikomax Smart Office) oraz Leszek Romanowski (business development manager Grupy Nowy Styl).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY