REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Krzesło i taboret inspirowane... liśćmi drzewa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 paź 2016 14:56
Krzesło i taboret inspirowane... liśćmi drzewa
fot. materiały prasowe Ton
Krzesło i taboret inspirowane... liśćmi drzewa
Krzesło i taboret inspirowane... liśćmi drzewa
Krzesło i taboret inspirowane... liśćmi drzewa

Kolekcja Leaf marki Ton odzwierciedla wygląd drzewa - solidna podstawa zwieńczona delikatnymi liśćmi. Ta idea została zastosowana w krzesłach i taboretach, których podstawy wykonane z litego drewna wieńczą optycznie lekkie siedziska, wykonane z drewna gięto-klejonego. Kolekcję zaprojektowało włoskie studio E-GGS.

REKLAMA

- Podczas projektowania poszukiwaliśmy produktu lekkiego, racjonalnego, ale również pasującego do linii Ton i związanego z naturą. Racjonalny dla nas produkt, to taki, który jest odpowiednio zbalansowany pomiędzy inspiracją a aktualnym procesem produkcyjnym - powiedziała Gaia Giotti z designerskiego duetu E-GGS. Z tego powodu kolekcja Leaf zawiera wiele elementów podyktowanych procesem produkcyjnym, jak choćby gięte siedzisko krzesła i taboretu, to ten sam element. - Jakkolwiek, ten element nie jest używany w ten sam sposób w różnych modelach, możemy nim grać używając go w różnych pozycjach - dodała Giotti.

Kolekcja Leaf odzwierciedla wygląd drzewa - solidna podstawa zwieńczona delikatnymi liśćmi. Ta idea została zastosowana w krzesłach i taboretach, których podstawy wykonane z litego drewna wieńczą optycznie lekkie siedziska, wykonane z drewna gięto-klejonego. Nie tylko właściwości fizyczne drzew odnajdziemy w tych modelach, również ich kształty. - Szczególnie liście, ten motyw odnajdziemy w poprzecznych mocowaniach oparć - wyjaśniła Gaia Giotti.

Podczas modelowania tej kolekcji, poświęcono wiele uwagi ergonomii i wytrzymałości mechanicznej konstrukcji. Krzesło wytrzymuje testy obciążenia stu trzydziestoma kilogramami, podczas około pół miliona symulowanych cykli siadania. Dlatego kolekcja Leaf znajduje zastosowanie zarówno we wnętrzach publicznych, jak i prywatnych.

W tym roku, właśnie kolekcja firmy Ton pod nazwą Leaf zdobyła uznanie w konkursie German Design Award 2017 - międzynarodowym konkursie organizowanym przez Niemiecką Izbę Designu. Krzesło i taboret barowy zaprojektowane przez włoskie studio E-GGS, zdobyły tytuł Zwycięzcy. - Zwycięstwo w konkursie - jednym z najbardziej prestiżowych na niwie designu, to dla nas potwierdzenie, że nasza praca jest doceniana nie tylko przez klientów, ale również ekspertów. To powód do wielkiej dumy dla nas - konkluduje Giotti.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY