REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łazienka pełna kontrastów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 kwi 2017 11:16
Łazienka pełna kontrastów
Kolekcja Street Fusion fot. Opoczno
Łazienka pełna kontrastów
Łazienka pełna kontrastów
Łazienka pełna kontrastów
Łazienka pełna kontrastów
Łazienka pełna kontrastów
Łazienka pełna kontrastów

Nie od dzisiaj wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają. Z połączenia kontrastujących ze sobą elementów można stworzyć ciekawą, dynamiczną przestrzeń. Jest to jednak sztuka wymagająca designerskiego zmysłu. Z pomocą przy tworzeniu łazienki dla osób aktywnych przychodzą projektanci marki Opoczno – twórcy kolekcji mebli i ceramiki o nazwie Street Fusion.

REKLAMA

Geometryczne meble o fakturze ciemnego drewna połączone z białą ceramiką w klasycznych, opływowych kształtach z pewnością spodobają się tym, którzy lubią wyrazisty design. Zestawione w umiejętny sposób kontrastujące ze sobą kolory i linie, dają interesujący efekt gustownego wnętrza, w którym „coś się dzieje”.

Zadbaj o komfort

Poza nietuzinkowym wyglądem, kolekcja Street Fusion, jest również funkcjonalna. Wygodne w użytkowaniu szafki, które zamiast uchwytów posiadają trapezowe wycięcia, szczególnie docenią osoby aktywne, żyjące w ciągłym biegu. Przykładem funkcjonalnego mebla jest szafka podumywalkowa Street Fusion, która tuż pod blatem posiada niewielką, wewnętrzną szufladę. Dzięki prowadnicom, zapewniającym pełne wysunięcie, a także systemowi cichego domykania, korzystanie z niej jest komfortowe.

W kolekcji Opoczno, poza meblami w dwóch odcieniach drewna – Black Wood i Brown Oak, znajdziemy również szafki z lustrzanym frontem. To praktyczny, łazienkowy mebel, spełniający dwie funkcje. Płytka szafka, przeznaczona do zawieszenia nad umywalką, jest jednocześnie lustrem i miejscem przechowywania akcesoriów. Lustrzana szafka dostępna jest także w wersji z górnym oświetleniem.

Siła kontrastu

Meble z kolekcji Street Fusion zostały zaprojektowane tak, aby pomimo znacznie ciemniejszej barwy, współgrały z jasną ceramiką. Wspólnym mianownikiem kontrastujących ze sobą elementów jest biały fragment szafek, widoczny spod trapezowego wycięcia, pełniącego funkcję uchwytu. Jasna umywalka, miska toaletowa, czy bidet, na tle mebli z tej samej kolekcji, tworzą wrażenie dobrze ułożonej kompozycji.

Ceramice będącej uzupełnieniem linii nadano miękkie, zaokrąglone linie. Dostępna w trzech rozmiarach umywalka zakończona jest cienkim rantem, który nadaje jej lekkości, będącej przeciwwagą do cięższych mebli. Uniwersalny kształt umywalki pozwala na zamontowanie jej na szafkach, a także – dzięki płaskiemu spodowi – na różnego rodzaju blatach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY