Lodziarnia z Mielca jedną z najpiękniejszych na świecie. To projekt PigalopusPropertyDesign.pl - 11-04-2018 13:03


Wallpaper* - prestiżowy magazyn piszący o architekturze i designie - umieścił lodziarnię Dudek z Mielca w rankingu najpiękniejszych tego typu miejsc na świecie. Polski lokal znalazł się wśród nie byle jakiej konkurencji - towarzyszą mu lodziarnie z Miami, Mediolanu, San Francisco, Vancouver czy Dubaju.

Wśród wyróżnionych w konkursie miejsc znalazły się m.in. muzea lodów w San Francisco i Miami, stylowa kawiarnio-lodziarnia w Vancouver czy historyczna cukiernia w Mediolanie. 

Projekt filii lodziarni Lody Dudek pracowni Pigalopus powstał na zlecenie rozwijającej się sieci lodziarni Lody Dudek. Trzecia już generacja lodziarzy postanowiła otworzyć nowe lokale w okolicznych miejscowościach rodzimego Szczucina i postawić na nowy, choć sięgający do tradycyjnych elementów wygląd lokalu. Przestrzeń lokalu w Mielcu miała być nowoczesna i przytulna, podkreślając jednocześnie charakter miejsca. Wcześniej funkcjonowała tam lokalna księgarnia.  Aby dostosować wnętrze do nowej działaności, przeszklenie frontowej elewacji zostało powiększone, a lokal zyskał połączenie z ogródkiem letnim.

Pigalopus postanowił utrzymać wnętrze lodziarni w jasnych, pastelowych kolorach oraz dostosować się do zastanego materiału - płytek. Projekt łączy w sobie 3 rodzaje płytek - różniących się kolorami oraz rozmiarem. Kolorowe akcesoria, takie jak półki, stół i krzesła przełamują dominację bieli i mięty. Folia holograficzna w kształcie rozrzuconego confetti umiejscowiona na szybach oraz kafelkach nad blatem roboczym tworzy iluzoryczny efekt. W ciągu dnia wnętrze lodziarni stanowi ciekawą grę tęczowych błysków i cieni. Ręcznie zdobione donice z roślinami uzupełniają miętowo-białe wnętrze lodziarni.

Lokalizacja: Mielec, Polska

Projekt: Pigalopus / Malwina Borowiec, Karolina Chodur

Dekoracje (na potrzeby sesji): Mr. Printables

Realizacja: 2016

Photos: Przemysław Nieciecki, PION