Loftowo albo glamour. TOP 10 miejsc na event w WarszawiePropertydesign.pl - 24-03-2016 16:00


Firmowe eventy to okazja do pokazania się z jak najlepszej strony. Do pochwalenia się nie tylko osiągnięciami, ale też popisania dobrym gustem. Dlatego warto wybrać najbardziej designerskie, modne lub eleganckie miejsce na event. Oto kilka propozycji.

Soho Factory

Luksusowy i jednocześnie bardzo modny projekt na Pradze przy ulicy Mińskiej w miejscu dawnej fabryki FZO. Inwestycja obejmuje rewitalizację kilku budynków fabrycznych, z których niektóre zostały już zmodernizowane na potrzeby firm, które umieściły w nich swoje siedziby. Tu prowadzane są liczne imprezy artystyczne, modowe i lifestylowe.

Ufficio Primo

Kameralny biurowiec znajdujący się przy Wspólnej 62 z charakterystycznym, wewnętrzne atrium zwieńczonym futurystyczną kopułą ze świetlikami. Powstał w latach 50. ubiegłego wieku, a jego gruntowna modernizacja zakończyła się w 2012 roku. To modernistyczna perełka warszawska autorstwa architekta Marka Leykama.

The View Warsaw Club

Na 31. piętrze warszawskiego biurowca Spektrum Tower, został otwarty klub The View. Projekt aranżacji klubu przygotowali architekci Gierałtowski i Partnerzy Extract Design. Klub zajmuje powierzchnię 1000 mkw. i może pomieścić 400 osób. 

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

Prace nad budynkiem Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie zostały zakończone w styczniu 2013 roku. Budynek, realizowany według projektu fińskiego architekta Rainera Mahlamäkiego, ma 12,8 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Jedną trzecią zajmuje wystawa stała. Pozostałą część – wystawy czasowe, wielofunkcyjna sala: audytoryjna, kinowa i koncertowa, sale projekcyjne i warsztatowe, restauracja i kawiarnia. Pracownią, która współtworzyła projekt lokalnie była pracownia Kuryłowicz & Associates.

Vitkac - Restauracja Concept 13

Restauracja Concept 13 znajduje się na piątym piętrze Domu Handlowego VITKAC w budynku Wolf Bracka. To nowoczesne, przeszklone wnętrze z piękną panoramą stolicy. Restauracja Concept 13 otrzymała rekomendacje przewodnika Michelin 2016 rok.

PGE Narodowy

Loże VIP PGE Narodowego to największe na rynku, bo ponad czterdziestometrowe, oddzielne pomieszczenia. Stadion Narodowy został zaprojektowany przez warszawską pracownię JSK Architekci.

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska jest miejscem międzynarodowych spotkań, które regularnie odbywają się w jej Gmachu Głównym zwieńczonym wspaniałym szklanym stropem zaprojektowanym w 1899 roku. Może on pomieścić ponad 1000 uczestników, a kolejny 1000 może być rozlokowany w salach mieszczących do 400 osób jednocześnie. Autorami projektu architektonicznego Gmachu Głównego PW są architekci Stefan Szyller i Bronisław Brochwicz-Rogoyski. Architektura gmachu jest typowym przykładem architektury odwołującej się do stylistyki włoskiego renesansu i baroku.

Expo XXI

EXPO XXI Warszawa to nowoczesne miejsce na mapie Warszawy, przygotowane do profesjonalnej obsługi wszelkiego rodzaju wydarzeń specjalnych. Obiekt zlokalizowany przy ulicy Prądzyńskiego 12/14, gości w ciągu roku ponad 200 różnego rodzaju imprez, także cyklicznych, w tym wystawy, konferencje, eventy zamknięte, pokazy mody, seminaria, bankiety, targi, imprezy kulturalne i sportowe oraz koncerty.

Mysia 3

Piętro 3. Mysiej to biała przestrzeń do wynajęcia. Loftowy klimat cechuje prostota i minimalizm. Otwarta przestrzeń jest tłem na wielu eventów, wydarzeń związanych z promocją designu, wzornictwa, mody, a także wernisaży artystów.

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki to miejsce kultowe, bez którego wielu nie wyobraża sobie Warszawy. Dlatego również to miejsce warto wziąć pod uwagę organizując event. PKiN ma w sumie 27 sal do wynajęcia rozmieszczonych na pięciu różnych piętrach. Tu na pewno można poczuć klimat elegancji, zupełnie jak na wytwornym balu.