REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Luksus to emocje, jakie hotel oferuje gościom

  • Autor: propertydesign.pl
  • 12 lut 2016 13:03
Luksus to emocje, jakie hotel oferuje gościom
Andrzej Marek, architekt

Podczas panelu dyskusyjnego „Hotele. Potrzeba luksusu, ale którędy droga?” na 4 Design Days paneliści dążyli do wyjaśnienia czym jest właściwie luksus i jaki powinien być hotel luksusowy. Emocje, lokalizacja, podążanie za trendami – to m.in. ważne cechy, które należy brać pod uwagę.

REKLAMA

- W ciągu zaledwie kilku lat przeskoczyliśmy z poziomu fatalnych warunków i kiczowatych hotelowych wnętrz do warunków Europy Zachodniej. Bardzo dobrze widać to w Trójmieście. Możemy dzięki temu patrzeć śmiało w przyszłość i podejmować wyzwania w branży hotelowej jak na Zachodzie – mówił architekt Andrzej Marek. - Problemem jest jednak z sieciowością. Sieci hotelowe zdominowały Europę. System ten powstał po to, aby wprowadzać standardy i jakość. Doszliśmy jednak do takiego momentu, ze ta sieciówkowość staje się niepotrzebna. Oczywiście potrzebna jest marka – gwarant jakości. Ale czy każdy hotel musi wyglądać tak samo? – dodał Andrzej Marek.

Architekt podkreślił, że konsumenci w Polsce dojrzali na tyle, że można ich czymś zaskoczyć. - Jest trend, aby zachowywać sieciowe marki, ale dążyć do indywidualnych wnętrz – w kontekście lokalnym. Dotyczy to obecnie półki najwyższej, najbardziej luksusowej. Bo właśnie luksus powinien być czymś wyjątkowym – zaznaczył Andrzej Marek.

Według architekt Barbary Uherek-Bradeckiej z pracowni Studio-BB Architekci, hotele wystrojem i swoją architekturą powinny być wpisane w kontekst miasta, w którym funkcjonują. - Swoimi wnętrzami i wyposażeniem powinny podążać za aktualnymi trendami, aby udzie świadomi designu i mody czuli się w nich wyjątkowo – powiedziała. Dodała także, że wielu gości ceni w hotelach poczucie azylu, ale nie wnętrza „domowego”, wygodne materace, a także funkcjonalne meble.

A zatem luksus to emocje, jakie hotel może zaproponować swoim gościom – zauważyła Natalia Nguyen, prowadząca panel dyskusyjny.

- Luksus to maksymalny komfort. Zarówno fizyczny, jaki i psychiczny. Dla pewnych gości luksusem i komfortem może być informacja, że przy wybudowaniu danego hotelu nie wcięto żadnego drzewa – powiedział architekt Andrzej Marek. Wspomniał także o jakże ważnej lokalizacji dla hotelu: - Ważna jest lokalizacja hotelu – obiekt w lesie, nad brzegiem morza, na klifie, w centrum pięknego miasta, może już dawać poczucie wyjątkowości i luksusu. Bo jak uczynić hotel przy dużej trasie, wylotówce z miasta, obiektem luksusowym?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY