REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Marka LG z 32 nagrodami w konkursie Red Dot Awards 2016

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 kwi 2016 10:49
Marka LG z 32 nagrodami w konkursie Red Dot Awards 2016
fot. LG Electronics

Firma LG Electronics zdobyła 32 wyróżnienia: dwa tytuły Best of the Best oraz 30 nagród Red Dot Award. LG jest jedyną firmą, której produktom przyznano tytuł Best of the Best dwukrotnie w trakcie tej samej edycji konkursu.

REKLAMA

Urządzenia, które według jury konkursu ustanawiają najlepsze standardy wzornictwa to telewizor LG OLED 4K (model 65E6) oraz lodówka z dolnym zamrażalnikiem (model GA-B489SADN/GA-B489TADN). Komisja uhonorowała tytułem Best of the Best produkty przynależące do różnych kategorii.

Red Dot to jeden z trzech najważniejszych konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego na świecie (zaraz obok iF Design Awards oraz IDEA (International Design Excellence Awards)). W tym roku, do plebiscytu zgłoszono 5214 produkty, z czego tylko około 70 zostało nominowanych do tytułu Best of the Best przyznawanego za innowacyjność oraz doskonałość wzornictwa.

Telewizor LG OLED 4K wyróżnia elegancki design. Dzięki zastosowaniu koncepcji wzorniczej Picture-on-Glass (obraz na szkle), telewizor LG OLED 4K urzeka połączeniem nowoczesnych trendów z klasycznymi elementami.

Lodówka LG z dolnym zamrażalnikiem została doceniona za odzwierciedlenie nowoczesnego podejścia do wzornictwa. W odróżnieniu od większości modeli z tradycyjnymi uchwytami, w lodówce LG zastosowano rozwiązanie Easy Open Handle, które ukryto przy dolnej krawędzi drzwi, sprawiając, że uchwyt jest niemal niezauważalny.

Oprócz dwóch tytułów Best of the Best, jurorzy konkursu Red Dot przyznali firmie LG 30 innych wyróżnień.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY