Massive Design z kolejnym projektem na koncie. To ich najnowszy projekt biura w Warszawie!PropertyDesign.pl - 18-06-2019 09:00


Natural Pharmaceuticals to najnowszy projekt Massive Design zrealizowany w budynku Graffit na warszawskim Mokotowie. Inwestorowi zależało na tym, aby nowe biuro było przyjazne i komfortowe dla pracowników oraz pokazywało skandynawskie korzenie firmy. Projektanci posługiwali się więc możliwie najprostszymi środkami wyrazu architektonicznego stawiając na naturalną kolorystykę i kierując się w stronę prostych i funkcjonalnych rozwiązań meblowych.

Ważnym aspektem projektowym był komfort akustyczny pracowników. Kluczową decyzją było pozostawienie sufitów akustycznych oraz wyposażenie powierzchni w rozwiązania pomagające izolować źródła hałasu, jak budki telefoniczne, czy zamykane budki do spotkań i wideokonferencji. Wszystkie sale konferencyjne oraz pomieszczenie kuchenki wyposażono w ścianki szklane o podwyższonej izolacyjności akustycznej, a prowadzące do nich drzwi w progi samoopadające. Te rozwiązania doskonale wspierają pracę na open space i czynią ją efektywniejszą.

Ponieważ dobrze funkcjonujące biuro jest również pochodną dobrze funkcjonujących relacji między ludźmi, to centralnym punktem biura musiała zostać kuchnia. Jest to miejsce, gdzie wszyscy mogą się spotkać i porozmawiać w miłej i przyjaznej atmosferze. Jej zimne barwy północy są równoważone ciepłymi i ożywiającymi przestrzeń akcentami, a zaprojektowany w niej regał na książki zachęca do ich wymiany lub czytania na tapicerowanych fotelach przy kubku gorącej kawy czy herbaty.

Na samej powierzchni biura, prócz kącika z meblami miękkimi zlokalizowanego pośród wysp archipelagu Lofotów, znajduje się również doceniona przez pracowników podwieszona pod sufit huśtawka ogrodowa z miękkim wyściełaniem. Wszystko to, aby stworzyć mniej formalny i cieplejszy klimat biura.