REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Moda i design idą w parze! Pokazuje to projekt duetu Paprocki&Brzozowski

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 maj 2016 16:31
Moda i design idą w parze! Pokazuje to projekt duetu Paprocki&Brzozowski
fot. materiały prasowe
Moda i design idą w parze! Pokazuje to projekt duetu Paprocki&Brzozowski
Moda i design idą w parze! Pokazuje to projekt duetu Paprocki&Brzozowski

Świat architektury wnętrz i mody są sobie znacznie bliższe niż można by sądzić. Ostatnio udowodnił to duet Paprocki&Brzozowski, który zaprojektował... okna.

REKLAMA

„Przestrzeń jest oddechem sztuki” – mawiał Frank Lloyd Wright, amerykański architekt. Polska Fabryka Okien i Drzwi Urzędowski wzięła sobie te słowa do serca. Na rynku pojawił się projekt trzech linii okienno-drzwiowych „Pure, Love i Glamour” stworzonych przy współpracy z uznanym w świecie mody duetem projektantów Paprocki&Brzozowski.

Paprocki&Brzozowski jako autorzy kolekcji przyznają, że świat designu jest dla nich niekończącym się źródłem inspiracji. Współpraca, której z chęcią się podjęli jest pierwszą tego typu w ich 16-letniej karierze.

- Okna stanowią stały element pomieszczenia i nadają charakter całemu wnętrzu. Chcieliśmy, aby były wyjątkowe i zdobiły pomieszczenie. Zależało nam na zaprojektowaniu takich ram, które będą nie tylko nadawały charakter całemu pomieszczeniu, ale też będą jego dopełnieniem i inspiracją w urządzaniu stylowych, gustownych wnętrz. Dlatego stworzyliśmy aż trzy różne linie, każda inspirowana innym typem wnętrza - mówi Marcin Paprocki.

Zagraniczni projektanci stawiają na design

O ile w Polsce mariaż architektury wnętrz ze światem mody jest wciąż nowością, to zagranicą przykładów tak spektakularnych działań można znaleźć nieco więcej.

Armani, Versace i Gaultier to już nie tylko świetne ubrania i wszelkiego rodzaju dodatki. Każdy z tych słynnych projektantów ma na swoim koncie projekt niejednego wnętrza. W ich ślady poszło wielu innych kreatorów mody, wchodząc we współpracę z firmami z branży wnętrzarskiej. Przykładem jest kooperacja amerykańskiego projektanta Alexandra Wanga z włoską firmą Poltrona Frau, której efektem jest zestaw skórzanych mebli – dwa krzesła typu beanbag wykonane z mosiężnej podstawy i skórzanego obicia oraz elegancki, czarny stolik z szufladami. Projektanci mody tworzą na zamówienie również tapety i tkaniny obiciowe. Takiego zadania podjął się m.in. Francuz Christiana Lacroix we współpracy z londyńską marką Designers Guild. Inne wspólne projekty z kolei dały nowe życie z pozoru zużytym już przedmiotom. Recyklingowej misji podjął się amerykański projektant Marc Jacobs we współpracy z duńską wizjonerką Niną Tolstrup. Stworzyli dzięki temu kolekcję mebli biurowych w zupełnie nowych, barwnych obiciach.

Zarówno duet Paprocki&Brzozowski, jak i przykłady zagranicznych kooperacji pokazują, że świat architektury wnętrz i mody są sobie znacznie bliższe niż można by sądzić.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY