REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Neony powracają do Poznania

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 mar 2017 14:50
Neony powracają do Poznania
fot. mat. prasowe
Neony powracają do Poznania
Neony powracają do Poznania
Neony powracają do Poznania
Neony powracają do Poznania
Neony powracają do Poznania
Neony powracają do Poznania
Neony powracają do Poznania

32 historyczne zdjęcia poznańskich neonów można podziwiać na Alei Komedy, przed wejściem do centrum handlowego Posnania. Inauguracji wystawy towarzyszyło odsłonięcie nowego neonu w Posnanii. Zdjęcia można oglądać do końca kwietnia.

REKLAMA

Poznań od zawsze mienił się barwnym światłem tysięcy neonów. Migające, kolorowe, zachwycające - tak mieszkańcy zapamiętali instalacje świetlne, które można było spotkać na każdym rogu ulicy. Od kilku lat neony ponownie wzbudzają ogromne zainteresowanie i wracają jako elementy designu.

Posnania jako miejsce pełne ciekawej architektury, designerskich mebli i rzeźb europejskich artystów poszerza swoją kolekcję o kolejną instalację. – Uzupełnieniem przyjętej koncepcji Art Touch jest nowy neon #all about lifestyle, który pojawił się nad wejściem od strony Ronda Rataje – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektor marketingu Posnanii. – Tak jak Poznań kiedyś wyróżniał się dziesiątkami neonów, tak teraz my przywracamy tą piękną tradycję poznaniakom i zachęcamy ich do zwrócenia uwagi na świetlne instalacje – dodaje.

Wystawy plenerowe

Galeria Artystów na Alei Komedy to trzydziestometrowa przestrzeń wystawiennicza na której prezentowane są wyjątkowe wystawy. Pierwszą były zdjęcia z sesji IN POSNANIA autorstwa Szymona Brodziaka - światowej sławy fotografa, specjalizującego się w niekonwencjonalnych czarno-białych kampaniach reklamowych.

Kolejna ekspozycja prezentuje historię poznańskich neonów od najstarszych świetlnych napisów, przez neonowy boom lat sześćdziesiątych, po schyłek tej formy dekoracji miejskiej, jaki przypada na lata 80. ubiegłego stulecia. – W 2015 r. Muzeum Narodowe w Poznaniu zorganizowało wystawę „Nocny Poznań w Blasku Neonów”, której popularność pokazała jak bardzo tęsknimy za tym miejskim „blaskiem” . Chcemy jeszcze raz razem z mieszkańcami miasta przenieść się w podróż w czasie i przypomnieć sobie neonowy Poznań. Na naszej wystawie można zobaczyć zdjęcia poznańskich neonów, które przez lata były symbolami miasta – mówi Agnieszka Juszkis.

Wystawę historycznych zdjęć poznańskich neonów można oglądać do końca kwietnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY