REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nietuzinkowy dzbanek o śmiałej kolorystyce z oskarem designu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 lip 2016 09:24
 Nietuzinkowy dzbanek o śmiałej kolorystyce z oskarem designu
Dzbanek filtrujący BRITA fill&enjoy Fun z prestiżową nagrodą Red Dot Award Product Design 2016, fot. materiały prasowe
 Nietuzinkowy dzbanek o śmiałej kolorystyce z oskarem designu
 Nietuzinkowy dzbanek o śmiałej kolorystyce z oskarem designu
 Nietuzinkowy dzbanek o śmiałej kolorystyce z oskarem designu
 Nietuzinkowy dzbanek o śmiałej kolorystyce z oskarem designu

Dzbanek filtrujący Brita fill&enjoy Fun uhonorowano Red Dot Award, w kategorii „Projekt produktu”. To pierwszy produkt, który w pełni wpisuje się w nową filozofię designu firmy, kładącą nacisk na minimalizm, śmiałą linię oraz najwyższą dbałość o detale i funkcjonalność.

REKLAMA

Poręczne rozmiary, geometryczne kształty i żywe, energetyczne kolory – wszystko to składa się na produkt, który bez obaw może konkurować z innymi ikonami designu. Wyznacza nowe standardy wśród dzbanków filtrujących, dzięki opływowym liniom i funkcjonalnym rozwiązaniom opracowanym w najdrobniejszych szczegółach, takim jak wklęsły uchwyt, zastępujący tradycyjne ucho, miarka objętości z symbolami filiżanek czy specjalny mechanizm otwierania.

- Brita fill&enjoy Fun to nietuzinkowy projekt o śmiałej kolorystyce, skierowany do osób energicznych, spontanicznych i kreatywnych – skomentowała wygraną Yvonne Lebeau, Project Manager w Brita. Dzięki tym cechom nasz produkt wyróżnia się na tle innych dzbanków filtrujących. Cieszymy się, że jury złożone z najlepszych specjalistów doceniło wysoką jakość naszego projektu – dodała.

Według Benjamina Schöpfera, szefa działu Design Management w Brita, dzbanek Brita fill&enjoy Fun jest pierwszym produktem, który w pełni wpisuje się w nową filozofię designu firmy, kładącą nacisk na minimalizm, śmiałą linię oraz najwyższą dbałość o detale  i funkcjonalność. - Takie podejście do projektowania pozwoli nam na stworzenie produktów o ponadczasowym charakterze i o wysokim stopniu rozpoznawalności. Efekty będzie można wkrótce podziwiać we wszystkich nowych produktach - nadmienia.

Dzbanek Brita fill&enjoy Fun został stworzony we współpracy z biurem projektowym Pearl Creative z siedzibą w niemieckim Ludwigsburgu. Pearl Creative aktywnie wspierało każdy etap przedsięwzięcia, począwszy od fazy planowania strategicznego, poprzez opracowanie samego projektu, aż po jego ostateczne wdrożenie.

Red Dot Product Design to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów wzornictwa przemysłowego. Nagrody przyznawane są przez niemieckie Design Zentrum Nordrhein Westfalen już od 1954 roku. Producenci i projektanci wszystkich branż mogą ubiegać się o nagrodę w 31 podkategoriach. Dzbanek Brita fill&enjoy Fun rywalizował z innymi projektami w podkategorii „Zastawa stołowa i przybory kuchenne”. Rok 2016 był rekordowy pod względem liczby zgłoszeń. O tytuł najlepszego w dziedzinie „Projekt produktu” ubiegało się aż 5214 prac. Zwycięzców wybiera międzynarodowe jury złożone z 41 światowej klasy ekspertów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY