REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Niezwykła przestrzeń edukacyjna "Na tropie Tomka" w Muzeum Śląskim

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 maj 2017 10:42
Niezwykła przestrzeń edukacyjna "Na tropie Tomka" w Muzeum Śląskim
Muzeum Śląskie fot. PTWP

Gdzie rośnie pieprz? Kto żyje w tipi? Czy sny mogą być prawdziwe? Odpowiedzi już od 20 maja będzie można odnaleźć w Muzeum Śląskim, a dokładniej w zabytkowym budynku stolarni, skąd trafimy do świata niezwykle poczytnych powieści autorstwa Alfreda Szklarskiego. „Na tropie Tomka” to nowoczesna przestrzeń edukacyjna dla rodzin z dziećmi, w której odnajdą swoje miejsce zarówno dziadkowie, rodzice jak i najmłodsi członkowie rodziny.

REKLAMA

Inspirując się postacią Tomka Wilmowskiego, młodego bohatera powieści Alfreda Szklarskiego, zaprojektowano miejsce, którego celem jest łączenie pokoleń i wspólne odkrywanie świata za pomocą zmysłów i twórczych wyzwań. Gościom, którzy staną przed koniecznością rozwiązania zagadki, gdzie zniknął Tomek, nie pozostaje nic innego, jak spakować plecak i wyruszyć całą rodziną na wyprawę poszukiwawczą tropem Tomka, odwiedzając miejsca, które opisał Alfred Szklarski.

- Na uczestników czeka wiele twórczych wyzwań. Dzieci będą mogły poznać bogate tradycje odległych kultur, jednocześnie dobrze się bawiąc, a wszystko to odbywać się będzie w przyjaznym otoczeniu pobudzającym zmysły, wspomagającym naturalną pomysłowość i zachęcającym do współpracy – opowiada Adam Pisarek, kurator wystawy. Na otwarcie wystawy zapraszamy w Noc Muzeów, która w naszym Muzeum stanie się Nocą Odkrywców. Zwiedzanie w Noc Muzeów przybierze nietypową formę - minispektakle o poznawaniu dalekich krain, ludzi i kultur przedstawi grupa teatralna Lufcik na Korbkę - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY