REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowa Pesa wkroczyła na łódzkie tory

  • Autor: UM Łódź
  • 21 mar 2018 09:33
Nowa Pesa wkroczyła na łódzkie tory
fot. UM Łódź

Pierwszy z 12 nowych tramwajów PESA Swing od 19 marca jeździ już na trasie linii 14. Wkrótce dołączy do niego drugi nowy Swing. Ostatni z 12 zakupionych przez MPK pojazdów pojawi się na trasie w październiku.

REKLAMA

Z zewnątrz nowe niskopodłogowe PESY Swing nie różnią się wyglądem od tramwajów kupionych przez MPK w 2015 r., ale mają kilka nowych udogodnień. Jak poinformował Zbigniew Papierski, prezes MPK-Łódź, jedną z nich są lampy ledowe doświetlające po zmroku peron przystankowy, które zamontowane są nad drzwiami pojazdu. W porównaniu do starszych, pochodzących z 2015 r. Swingów, w nowych tramwajach zamontowano więcej siedzeń. Ich liczba wzrosła z 40 do 50, z czego 6 siedzeń jest składanych. W nowych pojazdach zwiększono do dwóch liczbę miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Do końca tego tygodnia MPK-Łódź będzie miało już trzy nowe Swingi. Ostatni z 12 pojazdów pojawi się na trasie w październiku. Zanim MPK-Łódź zapłaci producentowi za nowe tramwaje, każdy z nich musi przejechać bezawaryjnie 3 tys. kilometrów.

Wprowadzenie do użytkowania nowych tramwajów pozwoli na wycofanie kilku najstarszych pojazdów typu 805N.

Podstawowe informacje o tramwaju PESA Swing:

długość tramwaju – 30,5 m
szerokość – 2,4 m
liczba członów – 5
prędkość maksymalna – 70 km/h
miejsc siedzących – 44 + 6 składanych
miejsc stojących – 162

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY