REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesny styl w łazience, czyli harmonia prostoty i funkcjonalności

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 sty 2017 14:00
Nowoczesny styl w łazience, czyli harmonia prostoty i funkcjonalności
Design spod kreski Starck fot. materiały prasowe
Nowoczesny styl w łazience, czyli harmonia prostoty i funkcjonalności
Nowoczesny styl w łazience, czyli harmonia prostoty i funkcjonalności
Nowoczesny styl w łazience, czyli harmonia prostoty i funkcjonalności

Inspirowana stylem nowoczesnym łazienka stanowi harmonijne połączenie jasnych barw z prostymi geometrycznymi wzorami wyposażenia. W łazience urządzonej w stylu nowoczesnym dominuje beton, szkło, metal. Nie brak także akcentów z naturalnego drewna.

REKLAMA

Nowoczesność, której wyznacznikiem jest unikanie zbędnej dekoracyjności i zredukowanie wyposażenia do niezbędnego minimum, czerpie inspiracje z modernizmu, fascynacji stylem industrialnym czy też loftowym. Nie bez przyczyny zatem niemal kultowym materiałem, bez którego nie mogłoby się obejść wnętrze zaprojektowane w duchu nowoczesności, jest beton. Ma on szereg zastosowań – od wykończenia ścian i podłóg, poprzez wykonywanie mebli, na drobnych detalach kończąc. Interesującą i niepowtarzalną strukturę osiąga się nie tylko przy wykorzystaniu betonu architektonicznego, ale także mas dekoracyjnych, czy specjalnych produktów polimerowo-cementowych. Różne odcienie szarości dobrze komponują się z kolorem białym. Oryginalności pomieszczeniu łazienkowemu nadadzą mocne akcenty kolorystyczne: antracyt, różne odcienie niebieskiego, fioletu. Wnętrze ocieplą oraz wprowadzą atmosferę przytulności elementy wykonane z drewna, zarówno gatunków krajowych, jak i egzotycznych.

Wymagania stylu a kształty ceramiki

Wyposażanie łazienki powinno odpowiadać wymaganiom stylu nowoczesnego. Nie ma tu miejsca na przypadkowość. Podstawowymi zasadami obowiązującymi podczas urządzania są: prostota, minimalizm i przestrzeń. Sprawdzą się proste, geometryczne kształty, choć styl ten potrafi także zaskakiwać projektami o nietypowych formach.

 Do pomieszczenia łazienkowego utrzymanego w duchu nowoczesności pasują rozwiązania zaprojektowane przez Philippe Starck'a dla firmy Duravit. Kolekcja ME by Starck to perfekcyjnie zaprojektowane formy, nie ograniczające przestrzeni, a wręcz przeciwnie – pozwalające na tworzenie indywidualnych rozwiązań. Podobnie, jak i w innych pracach projektanta znajdziemy tu, charakterystyczne dla jego stylu cienkie krawędzie. Wyróżniają się nimi umywalki, toalety, pisuary. Surowość betonu będzie idealnym tłem uwypuklającym perfekcyjnie zaprojektowane formy.

Harmonijne kształty, delikatne krawędzie znajdziemy też w linii, zaprojektowanej we współpracy ze studiem Sieger Design. Na uwagę zasługuje zastosowanie technologii c-bonded, która sprawia, że umywalka meblowa niemal w niezauważalny sposób łączy się z szafką podumywalkową, zlewając się w jedną całość. To niezwykle eleganckie rozwiązanie, wpływające jednocześnie na zwiększenie komfortu korzystania ze strefy umywalki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY