REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

O nowej koncepcji biura podczas 4 Design Days

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 lut 2017 13:50
O nowej koncepcji biura podczas 4 Design Days
fot. materiały prasowe

W dniach 16-19 lutego Katowice będą ponownie stolicą designu i architektury za sprawą II edycji wydarzenia 4 Design Days, które odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Podczas tego wydarzenia Noti i Balma z udziałem partnera regionalnego T3 Atelier zaprezentują koncept biura stworzony w oparciu o międzynarodowe trendy i prognozowane zmiany w specyfice pracy, które czekają nas w ciągu najbliższych lat.

REKLAMA

Blisko 3,5 tys. gości biznesowych, 20 tys. zwiedzających, 170 wystawców oraz 40 sesji tematycznych podczas ubiegłorocznej edycji 4 Design Days i duże zainteresowanie zbliżającym się wydarzeniem sprawia, że Katowice stają się ważnym miejsca wymiany opinii i networkingu środowiska architektów, projektantów, inwestorów, deweloperów i producentów. W trakcie tych czterech dni Balma i Noti zaprezentują swój koncept biura spełniającego wyzwania zmieniających się warunków pracy (stoisko 68/65).

Nowe wyzwania w projektowaniu przestrzeni do pracy przynoszą mega trendy czyli zmiany zachodzące w najważniejszych obszarach społeczno-gospodarczych, które mają wpływ na to, jak będzie wyglądać nasze otocznie i styl życia za 15 - 20 lat. Największe różnice prognozowane są w obszarze związanym z pracą. Czynniki powodujące te zmiany to: innowacja jako konieczność, wzrost znaczenia personalizacji, błyskawiczny rozwój technologii i wykorzystywanie jej w celu ułatwienia komunikacji, praca zespołowa i dzielenie się kompetencjami, multidyscyplinarność i łączenie kompetencji, zrównoważony rozwój, wreszcie dbanie o zdrowie i dobrą kondycję. To co najbardziej charakterystyczne dla współczesnego systemu pracy, niezależnie od branży, to duża zmienność aktywności w ciągu całego dnia. Łączy się to z mobilnością pracowników i koniecznością wykonywania naprzemiennie zadań wymagających samodzielnej pracy i skupienia ze spotkaniami w mniejszych lub większych zespołach.

W projektach nowych przestrzeni biurowych Balma i Noti skupiają się na humanizacji biura – na człowieku i jego potrzebach. Wyzwaniem jest stworzenie najlepszych warunków do działania, w których pracownicy mogą wykorzystywać swe umiejętności w najpełniejszy sposób zgodnie ze swoją osobowością i różnymi stylami pracy. Takie projektowanie daje wymierne także efekty: wzrost efektywności, satysfakcji pracowników, a w konsekwencji rozwój pracowników i firmy.

Podczas 4 Design Days na wspólnym stoisku obie marki przybliżą swoją koncepcję nowoczesnego biura, zaprezentują nowości, w tym prezentowaną jesienią na Orgatecu kolekcję akustyczną SoundRoom Noti oraz innowacyjny system Balma Plus. Partner regionalny - firma T3 Atelier doradzać będzie w wyborze produktów, pomoże zaplanować wnętrze w oparciu o najlepsze marki mebli i dodatków eksponowane na co dzień w salonach w Krakowie i Katowicach.

Z badań wynika, że narastający w biurach hałas staje się jednym z najpoważniejszych problemów wpływających na komfort pracy i wydajność pracowników. Pogarsza atmosferę pracy, rozprasza uwagę, przeszkadza w efektywnym wykonaniu zadań, zwiększa stres i napięcie. Dlatego w projektach biura optymalnego Balma i Noti dużą uwagę skupiono na komforcie akustycznym, który zapewni koncentrację podczas ważnej rozmowy lub pracy indywidualnej. Takie warunki innowacyjnej salki konferencyjnej spełnia zaprojektowany przez Tomka Rygalika system SoundRoom NOTI z formowanego filcu, z wykorzystaniem tkanin o właściwościach akustycznych czy mobilne parawany akustyczne BALMA z systemu Balma PLUS autorstwa Piotra Kuchcińskiego i Wiktorii Lenart. Z myślą o komforcie pracy indywidualnej powstało biurko Balma PLUS z tapicerowanym deflektorem akustycznym i stanowisko do pracy z systemu SoundRoom. To tutaj można odbyć np.: długie rozmowy telefoniczne w języku obcym czy telekonferencje z partnerami biznesowymi.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY